Emekli vatandaşlar son dönemlerde müjdeli haberleri peş peşe alıyor. Bu kapsamda gelen son habere göre maaşları dışında ek 3 bin TL’ye kadar ödeme alabilecek. Konuya ilişkin bankalardan açıklamalar arka arkaya geldi.

Milli Piyango 30 Ağustos Zafer Bayramı çekilişinde ikramiye 25 milyon lira Milli Piyango 30 Ağustos Zafer Bayramı çekilişinde ikramiye 25 milyon lira

Emekli olan vatandaşlar gerekli şartları yerine getirmeleri halinde bankalardan promosyon ödemesi alabilecek. Emekli maaş hesabınız üzerinden yapılacak 3 bin TL’ye kadar ödeme almak isteyenlerin yapması gereken bazı işlemlerin yanı sıra taşıması gereken şartlar da bulunuyor.

Öncelikle bankalar promosyon ödemesi için müşterilerin söz vermesini istiyor. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan almaya söz verenlere ek tek seferlik promosyon ödemesi yapılıyor. Ödemeler ortalama 3 bin TL civarında yapılıyor.

ZİRAAT BANKASI

Ödeme yapan bankalardan biri kamu bankalarından olan Ziraat Bankası. Ziraat Bankası 3 bin TL’ye kadar ödeme alabilecek. Emekli maaşınızı bu banka üzerinden almanız halinde bankansın çeşitli avantajlarından da yararlanabileceksiniz.

DENİZBANK

Denizbank da ödeme yapan bankalardan bir tanesi. 3 bin TL artı para ödemesinden yararlanmak istiyorsanız, Denizbank mobil uygulamayı indirerek başvuruda bulunabilirsiniz. Kurtaran, yazıp boşluk bırakın. Daha önce TC kimlik numarasını yazarak bu mesajı 3280’e göndermeniz gerekmektedir. Bankadan onay almanız halinde 3 bin TL artı para imkanından yararlanabileceksiniz.

AKBANK

Akbank müşterisi olanlar Akbank Direkt uygulaması üzerinden 3 bin TL ödeme alabilecek. Başvurularınızı gerçekleştirerek, hemen işlem sonrasında onay almanız halinde paranız hesabınıza yatacak.