Türk rock müziğinin başarılı temsilcilerinden Seksendört’un solisti Tuna Velibaşoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda Seksendört’ün yeniden bir araya gelişinin hikayesini anlattı.

''Birlikte yola çıkmanın ve müzik yapmanın hasreti vardı''

3 yıllık bir aranın ardından kuruluş kadrosuyla yeniden bir araya gelmelerinin kendisinin doğum gününde gerçekleştiğini söyleyen Tuna Velibaşoğlu, birleşmelerinin detayını şu şekilde anlattı: ''Biz 20 yıldır birlikteyiz. Ara verdikten bir zaman sonra hem o zamanları özlüyorsunuz hem de alışkanlıklarınız gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Bu güzel uyumu devam ettirmek gerekiyordu. Birlikte yola çıkmanın ve müzik yapmanın hasreti vardı. 3-4 yıllık aradan sonra bir araya geldik. Benim doğum günüm vesilesiyle buluşmuştuk ve hep beraber güzel bir yemek yiyerek doğum günümü kutladık. Çok güzel vakit geçirdik. O gün yeniden bir araya gelme kararı aldık.''

3 yeni şarkı yayımlayacaklarını sözlerine ekleyen sanatçı, 28 Eylül'deki Harbiye Açıkhava konseri öncesinde yeni şarkılarını yayımlamak istediklerini ve bunun için gece gündüz çalıştıklarını dile getirdi.

Melis Fis'in 'Biz Neyiz?' şarkısı için üç gün üç gece çekim yapıldı Melis Fis'in 'Biz Neyiz?' şarkısı için üç gün üç gece çekim yapıldı

Toplamda 40-50 şarkının kenarda beklediğini ve zamanla dinleyiciler ile buluşacağının da müjdesini veren grup, Harbiye Açıkhava konserine özel bir çalışma yaptıklarının ve sürprizlerin olacağının da duyurusunu yaptı.