Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen evde bakım parası yardımı alan vatandaşlar bu konuya önem vermektedir. Peki, 5 Temmuz Salı evde yardım paraları hesaplara yattı mı?

Evde bakım maaşı yatan iller listesi 5 Temmuz 2022 tarihinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlendi. Son olarak 2022 yılının Ocak ayında zam yapılan bu ödemelerden yararlanan vatandaşlar 5 Temmuz Salı evde yardım paraları yatan iller listesini sorgulamaktadır.

Ödemeler başladı! PTT’den anında 3.350 TL alabilirsiniz! Onaylanan herkes hemen parasını çekecek Ödemeler başladı! PTT’den anında 3.350 TL alabilirsiniz! Onaylanan herkes hemen parasını çekecek

5 Temmuz Evde Bakım Maaşı Yattı mı?

Evde bakım maaşı her ayın 15'i ile 30'u arasında hesaplara yatmaktadır. 2022 Temmuz ayına dair ödemeler başladığında, hangi illere yattığını gösteren güncel liste haberimizin içeriğinde olacaktır. Bu bağlamda; evde bakım yardımı kişi başına ödenecek yardım miktarı 3.302 TL’ye yükselmiştir.

Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazan yere tıklayabilirsiniz.

SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi 5 Temmuz

İller henüz açıklanmamıştır.