Çekleri bozdurmak için gittiği bankada gerçeği öğrenen Ali Üşümüş, "Malları alıp, kaçtılar. Depolarına gittik, bir şey bulamadık. Bir gecede hepsini boşaltmışlar. Şirketlerini de boşaltmışlar. Şu an muhatap bulamıyoruz. Bunlar bir sürü kişiyi dolandırmışlar" dedi.

Olay, 19 Nisan Salı günü İncirtepe Mahallesi'nde bulunan tekstil atölyesinde yaşandı. İddiaya göre Ali Ağçiçek, Ali Üşümüş'e ait tekstil atölyesine gelerek 730 bin liralık N95 maske siparişi verdi. Ödemeyi 3 çekle yapacağını söyleyen Ağçiçek, maskeleri aldıktan sonra bozdurabileceklerini belirterek atölyeden çıktı. Siparişi veren kişiyi araştıran tekstil atölyesi sahibi, referanslarının iyi olduğunu öğrenince maskeleri hazırladı. Üşümüş, 730 bin lira değerindeki maskeleri Ağçiçek'in Şişli'de verdiği adrese gönderdi.

Karadeniz'deki ilimize Rus İHA'sı düştü! Hemen Ankara'ya gönderildi Karadeniz'deki ilimize Rus İHA'sı düştü! Hemen Ankara'ya gönderildi

GERÇEK BANKADA ORTAYA ÇIKTI

Siparişlerin tamamlanmasının ardından Üşümüş, çekleri bozdurmak için bankaya gitti. Ağçiçek'ten aldığı 3 çekin de karşılıksız çıkması üzerine tekstil atölyesi sahibi dolandırıldığını anladı. Üşümüş, siparişi veren kişiye ulaşamayınca Ağçiçek'in verdiği adrese gitti. Burada deponun başka bir kişiye devredildiğini ve Ağçiçek'in kayıplara karıştığını öğrenen iş yeri sahibi polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Daha sonra da savcılığa giden Üşümüş, dolandırıldığını iddia ederek Ağçiçek hakkında suç duyurusunda bulundu.