Özellikle zayıflamak ve yağ yakmak isteyenler diyet süreçlerinde limonlu suyu her sabah tüketiyor. Limonlu su, vücuttaki toksinleri atarak şişkinliği önlüyor. Vücudun ihtiyacı olan sıvı miktarını karşılayarak yağ yakımına yardımcı oluyor. İşte aç karnına 1 bardak limonlu su içmenin zayıflamaya etkisi.

Dünyanın yeni belası Maymun Çiçeği Türkiye'de var mı? Belirtileri nelerdir? Dünyanın yeni belası Maymun Çiçeği Türkiye'de var mı? Belirtileri nelerdir?

Limonlu su C vitamini bakımından zengin olduğu için hem kilo vermeye yardımcı olur hem de sağlığa birçok faydası bulunur. Yemeklerin ve salataların içerisinde sık sık kullanılan limon, son zamanlarda kilo vermek isteyenler tarafından çok sık kullanılıyor. Peki, limonlu su zayıflatır mı, faydaları nelerdir?

LİMONLU SU İLE ZAYIFLAMA

Limonlu su, kilo kaybını hızlandırabilir. Ayrıca kilo vermeyi kolaylaştırıcı özelliklerinin yanında vücudunuzdaki toksinleri de temizler.

Limonlu su sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Bu sebeple iyi bir idrar sökücü görevi görür. C vitamini deposu olduğu için bağışıklık sistemine iyi gelir.

Diyet programına ek olarak her sabah aç karnına tüketeceğiniz 1 bardak limonlu su ile zayıflama sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte bol miktarda egzersiz de yapmalısınız.

LİMONLU SUYUN FAYDALARI

 • Limonlu su C vitamini açısından zengin olduğu için vücudu zinde tutar.
 • Sarı veya yeşil limon lime içerdiği sistrik asit sayesinde böbrek taşı için oldukça faydalıdır.
 • Limonlu su ayrıca kolesterol düşürücü etkisinden dolayı, kalp sağlığı açısından da oldukça önemlidir.
 • Limonlu su boğaz ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.
 • Solunum yollarında oluşan enfeksiyonlara karşı etkilidir.
 • Kilo verme sürecini destekler.
 • Vücutta biriken ödem ve toksinleri kısa sürede atar.
 • Limonlu su, karaciğerde bulunan enzimleri harekete geçirir.
 • Yemeklerden önce limonlu su içmek, romatizma ağrılarının hafiflemesine yardımcı olur.
 • Limonlu su yüksek tansiyonu düşürür.
 • Cilt sağlığını korur ve cilde parlaklık kazandırır.

AÇ KARNINA 1 BARDAK LİMONLU SU

Limonlu suyu zayıflamak için içmek istiyorsanız her sabah düzenli olarak aç karnına kahvaltıdan önce 1 bardak tüketmeniz gerekir.

Aç karna içilen limonlu su, toksinlerin atılmasını kolaylaştırır ve vücudun pH seviyesini dengeler. Ayrıca vücudunuzdaki yağların yakımını daha hızlı gerçekleştirir.

Zayıflamak için her sabah limonlu su içerken ayrıca bir diyet ve egzersiz programına uymanız gerekir. Sadece limonlu su içerek zayıflayabilmeniz mümkün olmaz.

LİMONLU SU İÇERKEN DİKKAT!

Limonlu suyun her gün sadece 1 bardak olarak tüketilmesi önerilir. Fazla içilen limon suyu vücuda zarar verebilir.

Limonlu su mide yanması ve reflüye sebep olabilir. Diş mineleri zarar görebilir. Aşırı limonlu su içmek demir emilimine yol açabilir.

Düşük tansiyonu olanlar, ciddi kronik rahatsızlığı olanlar, hamileler, emziren anneler ve düzenli ilaç kullanan kişiler, limonlu su içerken dikkatli olmalıdır. Hatta bu kişilerin limonlu su içmeden önce bir doktora danışması gerekir.