6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş deprem, toplam 10 ili etkiledi. Bu sebeple afetzede hak sahipliği başvurusunda bulunmak isteyenler, Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu nedir? Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta sabaha karşı meydana gelen şiddetli deprem 10 şehri etkiledi.

Depremin ardından enkazdan kurtulan ve bölgeyi terk etmek zorunda olan vatandaşlar için afetzede Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu açıldı. Başvuruların açılmasının ardından Afetzede Hak Sahipliği Başvurusu gündem oldu.

Afetzede hak sahipliği başvurusu nedir?

Afetzede Hak Sahipliği, afetzedelerin, yıkılan veya ağır hasar gören binalarla olan mülkiyet ilişkilerini ve yeniden yapılacak binalardan veya verilecek inşaat kredisinden yararlanabilme durumlarını bildirmektedir.

Afetzede hak sahipliği başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Afetzede Hak Sahipliği başvuruları, e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Açılan ekran AFAD'ın sayfasına yönlendirecektir. AFAD'a kayıt yaptırdıktan sonra afetzede hak sahipliğinden yararlanılabilir.

Kimler Afetzede Hak Sahipliği alabilir?

Konut, iş yeri ve ahırları ağır-yıkık ve orta derecede hasar gören mülk sahipleri afetten önce ve afet tarihinde mülkiyeti ebeveynine ait hasarlı ikinci ve üçüncü konutta oturanlar,

Bedaş duyurdu! İstanbul'da 25 Mart Cumartesi Elektrik Kesintisi Bedaş duyurdu! İstanbul'da 25 Mart Cumartesi Elektrik Kesintisi

İştirak ve müşterek maliki oldukları konut ve iş yeri hasar görenler,

Hak sahiplerine bina yaptırılmak üzere tespit edilip konutları istimlak edilen aileler.