Deprem, Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Isparta, Burdur ve Konya'da da hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 04.07'de Akdeniz'de, Kıbrıs Adası'nın güney batısı açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Depremin merkez üssünün Mersin'in Anamur ilçesine yaklaşık 134 kilometre mesafede olduğu belirlendi.

Yerin 5,06 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem, Kıbrıs Adası başta olmak üzere Antalya, Mersin, Hatay, Adana, Isparta, Burdur ve Konya'da da hissedildi.

Deprem ayrıca, Yunanistan, Lübnan, Suriye, Mısır ve İsrail'i de etkiledi.

AFAD'dan açıklama: Olumsuz bir ihbar alınmadı

AFAD'dan depremle ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Akdeniz'de Anamur ilçemiz açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Mersin-Antalya İl AFAD ve Kıbrıs Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadigi bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz."

Akdeniz'de Anamur ilçemiz açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Mersin-Antalya İl AFAD ve Kıbrıs Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı ile yapılan görüşmelerde an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadigi bilgisi alınmıştır.

Gelişmeleri takip ediyoruz.

Uzunca bir süre artçı sarsıntılar yaşanabilir

TRT Haber canlı yayınına bağlanan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Okan Tüysüz, artçı sarsıntıların uzunca bir süre devam edebileceğini aktardı.

Deprem Uzmanı Prof. Dr. Okan Tüysüz: 5,5'e varan artçılar uzunca bir süre devam edebilir.

KKTC Cumhurbaşkanı: Herhangi bir hasar tespit edilmedi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Sivil Savunma Başkanı’ndan aldığım bilgiye göre herhangi bir hasar tespit edilmemiştir. Tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" dedi.