Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen festivalin kapanış ve ödül töreni, Antalya Spor Salonu’nda yapıldı.

Sunuculuğunu Nefise Karatay ve Yekta Kopan’ın yaptığı gece, Nükhet Duru konseriyle başladı.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASINDA ÖDÜL ALANLAR

“En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” LCV (Lütfen Cevap Veriniz) filmindeki rolüyle Cem Yiğit Üzümoğlu ve Kurak Günler filmindeki rolüyle Selahattin Paşalı aldı.

“En İyi Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi ise Kar ve Ayı filmindeki rolüyle Merve Dizdar oldu.

“En İyi Senaryo Ödülü”, “Karanlık Gece” filmiyle Murat Uyurkulak ve Özcan Alper’e, gitti.

Törende Uzun Metraj Ulusal Film Yarışması’nda “en iyi erkek oyuncu” ödülünü Selahattin Paşalı (arkada) ve Cem Yiğit Üzümoğlu (önde) aldı.

“Cahide Sonku Ödülü ise “Kurak Günler” filmindeki rolüyle Çiğdem Mater’e gitti.

“En İyi Yönetmen” ödülünün sahibi “Kurak Günler” filmiyle Emin Alper’in, “Behlül Dal En İyi İlk Film” ödülünü ise Selcen Ergun’un yönetmenliğini üstlendiği “Kar ve Ayı” filminin oldu.

Festivalin kurucusu adına düzenlenen “Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü”nü ise yönetmenliğini Belmin Söylemez’in üstlendiği “Ayna Ayna” filmi kazandı.

“En İyi Film” ödülünü Özcan Alper’in yönetmenliğini üstlendiği “Karanlık Gece” aldı.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI

En İyi Film: KARANLIK GECE

Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: AYNA AYNA (BELMİN SÖYLEMEZ)

Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü: KAR VE AYI (SELCEN ERGUN)

En İyi Yönetmen: EMİN ALPER (KURAK GÜNLER)

Cahide Sonku Ödülü: ÇİĞDEM MATER (KURAK GÜNLER)

En İyi Senaryo: MURAT UYURKULAK, ÖZCAN ALPER (KARANLIK GECE)

En İyi Kadın Oyuncu: MERVE DİZDAR (KAR VE AYI)

En İyi Erkek Oyuncu: SELAHATTİN PAŞALI (KURAK GÜNLER), CEM YİĞİT ÜZÜMOĞLU (LCV (LÜTFEN CEVAP VERİNİZ))

En İyi Görüntü Yönetmeni: CHRISTOS KARAMANIS (KURAK GÜNLER)

En İyi Kurgu: ÖZCAN VARDAR, EYTAN İPEKER (KURAK GÜNLER)

En İyi Sanat Yönetmeni: MERAL EFE YURTSEVEN, YUNUS EMRE YURTSEVEN (IGUANA TOKYO)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: LAÇİN CEYLAN (AYNA AYNA)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: EROL BABAOĞLU (KURAK GÜNLER)

En İyi Müzik: STEFAN WILL (KURAK GÜNLER)

SİYAD En İyi Film Ödülü: KURAK GÜNLER (EMİN ALPER)

FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: EMİN ALPER (KURAK GÜNLER)

En İyi Film: ZİYARETÇİ (MARTIN BOULOCQ)

Jüri Özel Ödülü: VALERİA EVLENİYOR (MICHAL VINIK)

En İyi Yönetmen: DAMIAN KOCUR (EKMEK VE TUZ)

En İyi Kadın Oyuncu: MARINA FOÏS (CANAVARLAR)

Bizimkiler diziden bir yıldız daha kaydı! Güzin Çorağan hayatını kaybetti Bizimkiler diziden bir yıldız daha kaydı! Güzin Çorağan hayatını kaybetti

En İyi Erkek Oyuncu: PEJMAN JAMSHIDI (MAHKEME)

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

En İyi Belgesel Film: KİM MİHRİ (BERNA GENÇALP)

Jüri Özel Ödülü: DÜET (EKİN İLKBAĞ, İDİL AKKUŞ)

ULUSAL KISA METRAJ FİLM YARIŞMASI

En İyi Kısa Film: BEN TEK SİZ HEPİNİZ (BARIŞ KEFELİ, NÜKHET TANERİ)

Jüri Özel Ödülü: CEHENNEM BOŞ, TÜM ŞEYTANLAR BURADA (ÖZGÜRCAN UZUNYAŞA)