Kadıköy'de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki kişi, “Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek nakil olan hastayı görmek istedi. Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü kapıyı açarak hastayı trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Ambulans şoförü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederken, trafik magandaları olay yerinden uzaklaştı.

Bu duru sosyal medyada büyük tepki gördü ve bu şahısların yakalanması istendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'da olaya "İstanbul Kadıköy’de ambulansla hasta taşıyan arkadaşlarımız akıl almaz bir olay yaşadı. Bir motosikletteki iki şahıs ambulansa yol vermemekte direttiler. Hastayı görmek istediler. Sonunda gördüler. İzleyin, bu iki şahısta insanlık göremeyeceksiniz. Yasa peşlerinde." sözleriyle tepki göstermişti.

Simpsonlar 2024 kehanetleri şoke ediyor! Trump suikastini de bildiler Simpsonlar 2024 kehanetleri şoke ediyor! Trump suikastini de bildiler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'da "Sayın Bakanım,Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce yapılan incelemede hasta taşıyan bu ambulansımızın önüne geçen şahısların E.B. ve M. T olduğu tespit edilmiş ve şüpheliler yakalanmıştır. Trafikte geçiş üstünlüğü olan, can taşıyan ve zamanla yarışan ambulansları engellemeye çalışan olursa, onları yakalayıp adalete teslim edeceğiz.@drfahrettinkoca" gereğinin yapıldığını duyurdu.

Editör: Medya Tilkisi