Meteoroloji'nin günler öncesinden uyarıda bulunduğu bölgelerde sağanak yağışlar etkisini artırıyor. Özellikle Akdeniz ve Ege bölgelerinde yer alan kentlerde başlayan yağmur şiddetini akşam saatlerinde artırdı. Antalya'nın Kumluca ilçesinde sağanak sonrası dereler taştı, kent merkezine ulaşan sel ise su baskınlarına yol açtı.

Karabük'te araç aydınlatma direğine çarptı! 5 yaralı Karabük'te araç aydınlatma direğine çarptı! 5 yaralı

İlçe merkezinde sel nedeniyle bazı araçlar sürüklendi, araçlarda mahsur kalanlar iş makinelerinin yardımıyla kurtarıldı. Belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla vatandaşlara evlerinden çıkmamaları, güvenli yerlerde kalmaları uyarısında bulunuldu.

Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, birçok ev ve işyerinde hasar oluştuğunu belirterek "Su baskınlarının yaşanmaya başlamasıyla birlikte gerek belediyemiz gerek kolluk kuvvetlerimiz gerekli tedbirleri alarak afeti en az hasarla atlatmak için canla başla çalışıyorlar. Yaptığımız değerlendirmede ilçemizde tüm okullarımızı bir gün süreyle tatil etme kararı aldık. Bizler sahadayız, ekipler gelen ihbarları değerlendiriyorlar. İnşallah en az zararla bu afeti atlatırız" ifadelerini kullandı.

Bu arada, İlçede etkisini sürdüren sağanak nedeniyle zaman zaman kısmi elektrik kesintileri de yaşanıyor.