Gelen son dakika haberine göre bankalar ATM’lerde bazı düzenlemeler yapıyor. Birçok banka 10 ve 20 TL’lik para giriş ve çıkış slotlarını kapattı. Bu bölümler 200 TL’lik banknotlar için ayrıldı. Fakat buna rağmen nakit para sıkıntısı tamamen ortadan kalkmadı.

PARA ÇEKME LİMİTİ 20.000 TL’YE ÇIKACAK
Alınan bilgiye göre bayram sonrası birçok bankalarda para çekme limiti değişecek. Bazı bankalarda şu anda nakit çekme limiti 7.500 TL ile 10.000 TL arasında değişiyor. Bankaların bayram sonrası %100’lük bir artışla para çekme limitini 15.000 TL ile 20.000 TL arasında çıkaracağı konuşuluyor.

EFT, FAST ve Havaleye yeni alternatif geliyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), EFT, havale ve FAST sistemlerine ek olarak yeni bir işlem menüsü tanıttı. Bu yenilikle birlikte, FAST entegrasyonu içeren talep ödeme katmanı hizmetleri devreye sokuldu. Artık IBAN kullanarak yapılan EFT ve havale işlemlerine alternatif bir seçenek sunuluyor. Bir kişi başka bir kişiye anında ödeme talebi gönderebilecek, bu sayede finansal ilişkiler daha etkin yönetilecek ve havale işlemleri daha hızlı gerçekleştirilebilecek.

Yurt dışı çıkış harcı 500 TL olarak belirlendi Yurt dışı çıkış harcı 500 TL olarak belirlendi

Kartınızın yutulmaması için neler yapmalısınız?

ATM'lerde yeni bir düzenleme hayata geçirildi. Artık belirli durumlarda ATM'ler kartları yutabilir. Kartınızı ATM'de kaybetmemeniz için dikkat etmeniz gerekenler:
Şifrenin üç kez yanlış girilmesi
Kartın borç nedeniyle iptal edilmesi
Kartın son kullanma tarihinin geçmesi
ATM’de teknik bir arıza meydana gelmesi
Kayıp ve çalıntı ihbarı

Editör: Medya Tilkisi