Çevre Şehircilik ve İklim Bakanı Murat Kurum, Ümraniye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan katlı otoparkın açılış törenine katıldı. Törenden önce önümüzdeki aylarda açılışı yapılacak olan kütüphaneyi gezerek öğrencilerle sohbet etti. Açılışta konuşan Bakan Kurum, son 10 yılda 600 bin konutun yenilendiğine değinerek şu anda da 140 bin konutun dönüşümü için çalışmaların devam ettiğini belirtti. 2035 yılına kadar Türkiye'de kentsel dönüşümün tamamlanacağını aktaran Kurum, Ümraniye'de yapılacak 2 bin yeni konutun da müjdesini verdi. Bakan Kurum Osmangazi Millet Bahçesi için de çalışmaların başladığını duyurdu.

Ahmet Hakan Ekrem İmamoğlu ile alay etti! "Kıyamam ben sana yaa..." Ahmet Hakan Ekrem İmamoğlu ile alay etti! "Kıyamam ben sana yaa..."

MUHALEFET DİNLEMİYOR ELEŞTİRİYOR, GÖRMÜYOR İFTİRA ATIYOR

Açılışta konuşan Bakan Kurum "Dünyanın her yerinde muhalefetin işi; yapılmayanı söylemek, varsa yanlışı göstermek, eksik olanı tamamlamaktır. Gelin görün ki Türkiye’de bu durum çok farklı. Bizdeki muhalefet dinlemiyor eleştiriyor, görmüyor iftira atıyor, anlamıyor yalan söylüyor. Biz ülkemize dev eserler kazandırıyor, büyük yatırımları hayata geçiriyoruz. İyi günde olduğu gibi kötü günde de milletimizin yanında oluyoruz. Bir muhalefet; "neden selde vatandaşın yanındasınız, neden yangında ormanlarımızı kurtarmak için bölgedesiniz, neden depremde yaraları sarmak için seferber oluyorsunuz, neden afet bölgelerindesiniz" diye eleştirir mi? Dünyanın neresinde muhalefet vardır ki; zor gününde vatandaşın yanında olan devlete, hükümete karşı çıksın? Bu sözleri, bu davranışları, bu tutumları hakikaten anlamıyoruz; havsalamız almıyor. Arkadaşlar; seller, yangınlar, depremler, afetler siyaset üstü meselelerdir. Bu işin siyaseti olmaz. Bunu her zaman söylüyoruz. Millet ağlarken, millet hüzünlüyken, millet zor durumdayken siyasetçi siyaseti kenara bırakır, millete nasıl yardım ederim diye düşünür, milletin yardımına koşar. Ama siz bırakın yardım için el uzatmayı; en zor zamanda bile milletin acılarını siyasetinize alet etmekten imtina etmiyorsunuz. Biz dün Elazığ’daydık. İzmir’deydik, 1 ay boyunca milletimizin yanından ayrılmadık. Günlerce Giresun’daydık. Evvelki gün Kastamonu, Karabük’teydik. Yaralar sarılana kadar oralardan bir an bile ayrılmadık" dedi.