Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi! EYT maaş tarihi değişti! İşte ilk maaş alınacak tarih Milyonlarca kişinin beklediği haber geldi! EYT maaş tarihi değişti! İşte ilk maaş alınacak tarih

Ödemeler dün itibariyle vatandaşların hesabına geçtiği belirtilen açıklamada Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, avans ödemeleriyle ilgili detayları da aktardı. Bakan Kirişçi açıklamalarının devamında paraların hesaplara aktarıldığını ifade etti.

PARALAR HESAPLARA GEÇTİ

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, pancar sulama avansıyla ilgili duyuru yaptı ve paraların hesaplara geçtiğini ifade etti. Yapılan açıklamada, 468 milyon liralık pancar sulama avansı ödemelerinin bugün çiftçilerin hesaplarına geçtiği bildirildi.

YAPILAN AÇIKLAMA

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, çiftçilere yapılan ödemelere ilişkin açıklama yaptı ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde yer alan Türkşeker tarafından 25 Ağustos Perşembe günü pancar çiftçimizin hesabına yatırılacak 468 milyon TL sulama avansı ile birlikte toplamda çiftçimize verilen nakdi avans desteği 1 milyar 617 milyon TL olacak”

NE KADAR ÖDEME YAPILIYOR?

Sözleşmeli tarım kapsamında bu yıl pancar eken 28 bin 427 pancar çiftçisine 25 Ağustos’a kadar toplam 1 milyar 617 milyon TL nakdi, 1 milyar 69 milyon TL ayni avans olmak üzere toplamda 2 milyar 686 milyon TL avans ödemesi yapıldığını kaydeden Bakan Kirişci, ödemelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.