Bartın Amasra'da Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde saat 18.45 sıralarında yeraltında patlama meydana geldi.

AFAD, itfaiye ve çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi.

Öte yandan yer altında işçilerin olduğu bilgisi paylaşıldı. Bölgeden ayrılan bir ambulansın içerisinde ise yaralı bir işiçinin bulunduğu bildirildi.

BARTIN VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Bartın Valiliği de konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı:

"Amasra Taşkömürü İşletme Müessesinde saat 18.15 sularında -300 kotunda henüz nedeni belli olmayan kısmı bir patlama meydana gelmiştir. Olay yerine tüm ekiplerimiz seferber edilerek gerekli çalışmalara başlanmıştır."

Yaşanan patlamadan 8'i kendi imkanlarıyla 14 işçinin enkazın altından çıktığı ifade edildi. 

Arnavutköy'de itfaiyeyi iki kez alarma geçirdi! Eşine kızıp evini yaktı Arnavutköy'de itfaiyeyi iki kez alarma geçirdi! Eşine kızıp evini yaktı

12 İŞÇİ YARALI OLARAK KURTARILDI

Bartın Valisi Nurtaç Arslani yaşanan patlamanın ardından 300 ve 350 kotlarında 12 işçinin yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığınca, Amasra'daki maden kazası ile ilgili soruşturma başlatıldı. Olayla ilgili 3 savcı görevlendirildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, Bartın'ın Amasra ilçesindeki taş kömürü maden ocağında meydana gelen patlamaya ilişkin soruşturma başlatıldığı bildirildi.