Küçük kızın cansız bedeni akrabaları tarafından kömürlükte bulundu. Acımasız baba İstanbul’a giderken Diyarbakır otogarında gözaltına aldı.

Batman’da Beşevler Mahallesi’nde kömürlükte 2. sınıf öğrencisi Adara'yı hareketsiz gören akrabaları durumu yetkililere bildirdi. Edinilen bilgiye göre eşi M.A. ile boşanma aşamasında olan ve İstanbul’dan Batman’a gelen Ö.F. A., akrabaların aracılığı ile kızı Adara ile buluştu. Kızı ile gezdikten sonra gece geç saatlerde ablasına ait kömürlüğe giden cani baba, boşanma aşamasında olan eşine acı çektirmek için kızını boğarak öldürdü.

7 YAŞINDAKİ KIZIN CANSIZ BEDENİ KÖMÜRLÜKTE BULUNDU

Batman Beşevler Mahallesi'nde 7 yaşındaki Adara Aslan'ın cansız bedeni halası tarafından evinin kömürlüğünde bulundu. Durumun 112 Acil Çağrı Merkezine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, 7 yaşındaki Adara'nın cansız bedenini Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürdü.

Batman Kömürlük Çocuk

EŞİNE ACI ÇEKTİRMEK İÇİN KIZINI BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Harekete geçen Cinayet Büro Amirliği ekipleri, şüpheli durumundaki baba Ö.F. A.’yı İstanbul’a giderken Diyarbakır otogarında gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheli baba, ilk sorgusunda suçunu itiraf etti. Şüpheli baba itirafında, boşanma aşamasında olan eşine acı çektirmek için kızını boğarak öldürdüğü öğrenildi. Emniyet işlemleri tamamlanan baba Ö.F.A., sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: Emel Kılıç