Yatırım yönetimi şirketi Rockefeller International'ın başkanı Ruchir Sharma, kripto para birimi mevcut ayı piyasasında manevra yaparken Bitcoin'in geleceğine ilişkin yükselişini dile getirdi. 

Sharma, 8 Temmuz'da CoinDesk TV ile yaptığı röportajda, Bitcoin'in "geri döneceğine" inanıyor, ancak kripto para piyasasının yeniden yükselmeden önce zayıf varlıklardan kurtulması gerektiğini savundu.

Sharma, Federal Rezerv politikalarının genel olarak Bitcoin ve kriptoya zarar verdiğini kaydetti, ancak mevcut gerilemenin genel büyüme yörüngesinin bir parçası olduğunu belirtti. Daha önce Morgan Stanley'nin baş stratejisti olarak görev yapan stratejist, son kripto para birimindeki yükselişin bir balon olduğunu ve bir kez patladığında Bitcoin'in öne çıkacağını kabul ettiğini şu sözlerle ifade etti;

“Ayıkılmak için fazlalığa ihtiyacımız var, o zaman Bitcoin ve kripto para birimlerinin istikrarlı bir varlık olarak ortaya çıktığını görebiliriz. Ama şimdi kendini bu spekülatif çılgınlığa kaptırmış durumda. Bu sadece bir zaman meselesi.”

Sharma ayrıca kripto piyasası hareketini Amazon gibi devlerin ortaya çıkmasına neden olan nokta.com balonuyla karşılaştırdı.

İlk İnternet Sitesi tam 31 yıl önce açıldı İlk İnternet Sitesi tam 31 yıl önce açıldı

Sharma'ya göre, Bitcoin temelde iyi bir fikir ve ABD dolarının hakimiyetine alternatif olma potansiyeline sahip. Bitcoin'in önemli bir küresel para birimi olarak ortaya çıkması için fırsat penceresinin artık açık olduğunu belirtti.

Bununla birlikte, önümüzdeki altı ayın, özellikle hükümetler tarafından üstlenilen para politikalarına dayanan Bitcoin beklentileri için çok önemli olacağına dikkat çekti. Bu satırda Sharma, değerin tekrar yükselmeden önce daha da düşeceğini belirtti.