State School of Ballet and Acrobatics Berlin ve Transform Acting School Berlin'de eğitim alan Canbeldek daha önce 2015 ve 2018 sezonunda yarıştı.

Şampiyonluk hayaline kavuşamayan Survivor Berna All Star sezonunda şansını bir kez daha deneyecek. Peki, Survivor Berna Canbeldek hangi yıl yarıştı mesleği ne? İşte, Survivor Berna'nın hayatı hakkında ayrıntılı bilgiler.

Berna Canbeldek 1989 yılında dünyaya gelmiştir. State School of Ballet and Acrobatics Berlin ve Transform Acting School Berlin'de eğitim alan Canbeldek dans, akrobasi, şarkı söylemek, piyano, at binme ve inline skates ile ilgilenmektedir. Türkiye’den Almanya’ya göç eden ailesiyle birlikte Berlin’de yaşamaktadır.

2012 yılında Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılan ve geniş kitleler tarafından tanınan Berna Canbeldek, Survivor 2014 & 2015 Ünlüler-Gönüllüler yarışmasına da katılmış ve buradaki performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti. 

Survivor 2014'de Sahra ile arasında çıkan kavganın ardından Berna diskalifiye olarak adadan ayrılmıştı. İyi derecede Almanca, Hollandaca ve İngilizce konuşan Berna Canbeldek, 2017 yılında Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan Boxun Yıldızları’nda ring’e çıkmıştı.

2018 yılında da Survivor'a katılan Berna parkurda yaşadığı talihsiz sakatlık nedeniyle yarışmadan ayrılmıştı.

2024 Survivor All Star'da Berna ve Nefise arasındaki yakınlık nedeniyle  çok konuşuldu.