Erdal Acar Artvinli'dir. Müteaahittir.

Henüz bu kadar medyatik olmadığı dönemlerde, 1989 yılında Aylin Acar ile evlendi ve bu evliliğinden 1991 yılında bir çocuk sahibi oldu.

İlk zamanlar sorunsuz bir evliliğe sahip olan Erdal Acar, 1996 yılında tanıdığı "1993 Türkiye Güzeli" Emel Yıldırım ile aşk yaşamasıyla evliliği yara aldı.

Erdal Acar, Aylin Acar ile evli olduğu dönemde bir çok güzel manken ile adı anılmış, ancak Emel Yıldırım'ın hamile kalmasıyla sadece Emel Yıldırım ile adı anılır oldu.

1997 yılında eşi Aylin Acar ile ayrı yaşamaya başlayan Erdal Acar, sıklıkla Emel Yıldırım ile birlikte görüntüleniyor ve hatta eşinden ayrıldıktan sonra Emel Yıldırım ile evleneceği söylentileri hızla yayılıyordu.

Ayrı yaşadığı eşinden bir oğlu, Emel Yıldırım'dan ise bir kızı varken adı Seda Sayan ile anılmaya başladı. Ancak en çok konuşulan ilişkisi Demet Şener ile yaşadığı ilişki oldu.

Erdal Acar, Demet şener ile o dönemde objektiflere yakalandı ve sonunda 1998 yılında saklanmayarak objektiflere poz verdiler. Ancak Demet Şener ve Erdal Acar ilişkisi sadece bir kaç ay sürdü. Aynı dönemde Emel Yıldırım, Erdal Acar'ı terk etti.

Erdal Acar 1999 yılında Emel Yıldırım ile barışmış ve eski eşi Aylin Acar'a boşanma davası açtı.

2000 yıllarında Erdal Acar'ın adı bu kez Ayşe Hatun Önel ile anılmaya başladı. Daha sonra bu dedikodulara Deniz Akkaya da eklendi.

Ancak nihayetinde Erdal Acar, ilk eşinden boşanarak Emel Yıldırım ile evlendi. Evlenmeden önce bir kız çocuk sahibi olan çiftin evlilik sonrasında bir bebekleri daha oldu.

Emel Yıldırım 9 yıllık eşinden maddi manevi hiçbir şey talep etmeden evliliği bitirdi.

Erdal Acar 1.5 yıldır aşk yaşadığı Kardelen Ergin ile 2016 yılında nikah masasına oturdu.