Hafsanur Sancaktutan Kimdir? Nereli?

Başarılı isim Hafsanur Sancaktutan tiyatrocu ve oyuncu’dur. Doğum tarihi 20 Mart 2000, doğum yeri İstanbul’dur. Doğma büyüme İstanbul’lu olan başarılı oyuncu baba tarafından ise aslen Rize’lidir. Orhangazi Anadolu Lisesi mezunudur. Mezuniyetin ardından özel oyunculuk dersleri almıştır.

Layla Şirin Ajans’a bağlı olarak oyunculuk çalışmalarına devam etmektedir.

İlk dizi oyunculuk deneyimini 2018 yılında Gülperi isimli dizi ile gerçekleştirmiş ve dizide Fidan karakterini canlandırmıştır. Ardından yine aynı yıl Servet adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. 2019 yılında ise Show Tv ekranlarında yayınlanan Aşk Ağlatır adlı dizinin başrol oyuncusu olarak diziye dahil olmuş ve dizide Ada karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Ayrıca daha önce Capy, Türk Telekom ve Coca Cola gibi markaların reklam yüzü olmuştur.

Hafsanur Sancaktutan Boyu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Hafsanur Sancaktutan 21 yaşında ve 1.63 cm boyundadır. Burcu Balık, kilosu 53, göz ve saç rengi ise kahverengi’dir.

Hafsanur Sancaktutan Oynadığı Diziler:

En son Fox Tv ekranlarında yayınlanan Son Yaz adlı dizi de Yağmur karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Öncesinde ise rol aldığı diğer dizilerin listesi sizlerle.

  • Son Yaz (Yağmur) 2021
  • Bir Annenin Günahı 2020
  • Aşk Ağlatır (Ada) 2019
  • Servet 2019
  • Gülperi (Fidan) 2018

Son yıllarda yine kendisi gibi oyuncu olan Yağmur Tanrısevsin benzerliği sık sık hayranları tarafından dile getirilmektedir.

Kuraldışı ve Kural, Otobüs tiyatro oyunlarında sahne almıştır.

Almış olduğu bazı ödüller:

2016 Terakki Vakfı – Övgüye Değer Oyuncu Ödülü (Otobüs)
2015 İstek Okulları – En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü (Kuraldışı ve Kural)
2015 14. PAM – Övgüye Değer Oyuncu Ödülü (Kuraldışı ve Kural)
2015 Rotary Kulübü – En İyi Kadın Oyuncu Ödülü (Kuraldışı ve Kural)

Cinsel İstismar İtirafı (Hafsanur Sancaktutan): 2021 yılında resmi instagram hesabından yaptığı itiraf ile uzun süre medyada gündeme gelmiştir. Dedesi ve farklı kişiler tarafından taciz edildiğini, küçük olduğunu ailesi ne anlatamayacak kadar küçük olduğunu belirten başarılı oyuncunun yaptığı açıklama ise şu şekildedir.

“Dedem tarafından istismara uğradım. Pedofili bir adamın torunuyum. Kuzenlerim, komşularım, iş arkadaşım tarafından da taciz edildim. Utanmıyoruz, korkmuyoruz. Yalnız olmadığımızı biliyorum. Kızlar susmayın. Artık susmak yok. Çünkü yalnız değiliz. Sizler çok değerlisiniz. Çünkü sizi çok seviyorum.”

Bu olayın ardından annesi, babası, ailesi, ablası, kardeşi gibi bir çok meraklı soru google üzerinden araştırılır olmuştur.

"Ben de çocuktum! Aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. Arkadaşımın babası tarafından defalarca tacize uğradığım istismarın suçlusu ben değilim. Artık korkmuyorum. Birbirimizin sesi olmaya, sesini duyuramayan istismara uğrayan çocuklar için ses olmaya devam edeceğim.”