Bilgiç bilgiç bakışları ile poz veren bu bebek şimdilerin çok mu çok ünlü bir ismi. O şimdi ihtiyacı olan herkese yardım elini uzatıyor.

Gözden kaçırmayın

Tesettürünü açan Ebru Sever Türk'ün son hali Tesettürünü açan Ebru Sever Türk'ün son hali

Ünlü isimlerin bebeklik fotoğraflarına bir yenisi daha eklendi.

23 Nisan Çocuk bayramına özel sosyal medya hesabından paylaşım yapan bu isim Türkiye'nin en iyi psikiyatristlerinden Prof. Dr. Arif Verimli.

collage-5

Verimli, 23 Nisan paylaşımından "1954 yılı, Antalya, Ben bebekken. Dünya'daki kaç ülkenin lideri çocuklara bayram hediye etmiş? Gurur duyulası doğrusu. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun. Mustafa Kemal Atatürk'ümüzü her an saygıyla anıyorum. Bayram çocuklara ve çocuk kalabilenlere neşe, gurur, sevinç getirsin.

Bebeklik ile Ergenlik arasındaki İnsana çocuk denir. Ben ise bunu geniş tutuyorum. Çocuk hissedenler de dahil olmalı bu tanımlara.

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesinde ise; 18 yaş altı tüm bireyler çocuktur maddesi bulunmaktadır.

Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerinde ne iz bırakırsanız öyle şekillenir.

Savaş mağduru, göç ve mültecilik yaşayan, açlık ve susuzluktan ölen, tedavi hizmeti alamayan, taciz ve özbakım mağduru ve çocuk işçiliği konusuna muhatap tüm çocuklar için de 23 Nisan bir farkındalık olmalı.

Herkese güzel bir haftasonu diliyorum. Üşenmeyiniz, çoluğunuzu çocuğunuzu giydirip bayrama götürünüz.." sözlerine yer verdi.