Gerçek hayatta yaşanmış olayları konu alan 10 Korku-Gerilim filmi. Yaşanmış olaylardan esinlenen bu filmleri sizler için derledik.

The Visit (2015)

İki küçük kardeş uzak bir çiftlikte yaşayan büyükanne ve büyükbabasının yanına bir haftalığına ziyarete giderler. Çocuklar çiftlik evine vardıklarında büyüklerin son derece rahatsız edici bir olaya dahil olduklarını fark ederler.

FSapk5zXEAAdNC6

Backcountry (2014)

Şehirde yaşayan Jenn ve Alex çifti, doğa aşığı Alex'in ısrarları üzerine Kanada'daki ıssız bir ormanda kamp yapmaya gider. Ormandaki ilk gecelerinde beklenmedik bir misafir kapılarını çalar...

FSapvn7X0AEJ3vR

The Exorcism of Emily Rose (2005)

Emily adında genç bir kız öldüğünde herkes ölümden önce Peder Moore tarafından yapılan şeytan çıkartma ritüelini suçlar. Genç kız, içine şeytan girdiği düşüncesi ile kiliseden yardım talep etmiştir. Peder, cinayet zanlısı olarak tutuklanır...

FSapzfzXMAM8KAZ

Hounds of Love (2016)

Vicki Maloney, rahatsız bir çift tarafından banliyö sokağında rastgele bir biçimde kaçırılır. Çift arasındaki dinamiği gözlemlediğinde hayatta kalmak için yapması gerekenleri fark etmeye başlar.

FSap6r3XsAEHJBP

Gözden kaçırmayın

Destan dizisine üç ödül birden! Destan dizisine üç ödül birden!

Annabelle (2014)

John Form, oyuncak bebek koleksiyonu yapan hamile eşi Mia için yeni bir oyuncağı gözüne kestirir. Beyaz gelinlik giydirilmiş, eşine zor rastlanır bu antika oyuncak bebek Mia için kusursuz bir hediye olacaktır...

FSaqCAwXsAA6Ffj

The Hills Have Eyes (2006)

Big Bob bir aile gezisi sırasında beklenmedik bir kaza ile ıssız, sessiz ve medeni dünyadan uzak bir çölün ortasında, kavurucu güneşin altında yalnız bulurlar. Fakat kısa bir süre sonra yalnız olmadıklarını anlayacaklardır.

FSaqGH2XEAAFueo

The Haunted (1991)

Smurf ailesi, Chase Sokağı'nda yeni bir eve taşınır ancak bu ev 3 tane şeytani ve kötü ruhun etkisi altındadır. Bu kötü varlık, aileyi yok etmek istemektedir. Warrenlar gelip bu aileye yardım edecektir.

FSaqI_uWYAAIwur

Borderland (2007)

Meksika ABD sınırında uyuşturucu ekimi yaparak Aztek tanrılarına tapınan bir çete, güvenlik güçlerinin kendilerini bulmaması için tanrılara kurban adayarak; insan kanı, gözü, kulağı, dili, gibi uzuvlarla büyüler yapmaktadır.

FSaqLXYXsAI77f7

The Girl Next Door (2007)

Jack Ketchum'un romanından uyarlanan bu filmde, teyzesi tarafından sahiplenilen bir genç kızın başından geçen kelimelerle anlatılamayacak kadar korkunç işkence ve zulüm konu edilmiş. Bu olaya tanık olan bir oğlan, suçu şikâyet etmede başarısız olur.

FSaqPFvXoAISX8x

Wolf Creek (2005)

3 genç arkadaş Avusturalya'ya doğru bir tatile çıkarlar. Ancak Wolf Creek Park'ına gelip de geleceklerine dair pembe hayallere sürüklenirlerken kendilerini bekleyen dehşet dolu dakikalardan habersizdirler.

FSaqSapXoAAj9Wr