Katar’da yaşayan ressam Buket Atabek Bodrum Çağdaş sanat Fuarı’na katlıyor. Küçük yaşlarda başladığı resim yapma tutkusunu, yurtdışında aldığı eğitimlerle geliştiren Atabek aynı zamanda Katar’da kurduğu bir stüdyo ile geleceğin sanatçılarının yetişmesine katkı veriyor.

Hayranlarına müjde! Recep İvedik 8 geliyor Hayranlarına müjde! Recep İvedik 8 geliyor

DÜNYA İLE İLETİŞİM, VAROLUŞ YÖNTEMİ

Resim yapmayı dünyayla iletişime geçme şekli; bir çeşit varoluş, kendini ifade etme yöntemi olarak kabul ettiğini dile getiren sanatçı, “Yaptığım resimlerin arkasında kendi hayatımdan baz alarak anlattığım mesajlar ve hikâyeler var. Portre çizimlerini çok sevsem de geniş bir perspektiften baktığımızda çok farklı alanlarda çalışmalarım olduğunu görebilirsiniz. Resimlerimde en dikkat çeken nokta ise kullandığım canlı renkler” diyor.

Buket 4

EYLÜL’DE KATAR, EKİM’DE FRANSA

Buket Atabek, son derece canlı renklerle yarattığı eserlerini uluslararası düzeyde tüm dünya ile paylaşmak adına aldığı sergi davetlerine de katılmayı ihmal etmiyor. Bu doğrultuda eylül ayında Katar’daki International Art Festival’in yanı sıra ekim ayında Paris’te Le Carrousel du Louvre’e katılmaya hazırlanıyor.

BODRUM SANAT FUARI’NDA 7 ESER

Bodrum’da, Heredot Kültür Merkezi’nde, 23-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek fuara 7 adet çalışması ile katılacak olan Buket Atabek, sergilenen tablolardan ikisinin özel sipariş olduğunu ve fuar sonunda sahiplerine teslim edileceği bilgisini aktardı.