Temel Karamollaoğlu ve diğer liderlerin bu konudaki fikrini soran Aydın’a Karamollaoğlu yanıt verdi. Karamollaoğlu, “İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır." dedi.

31 Mart 2019 yerel seçimleri sürecinde Kanal D’de konuk aldığı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin’i kesinlikle kazanacağız" sözlerine gülerek karşılık veren Gazeteci Buket Aydın bir kez daha gündemde.

Dijital platformda program yapan sunucu Aydın, altılı masayı hedef alan konuşmasıyla sosyal medyada gündem oldu.

Aydın, altılı masada birçok tutarsızlığın ve belirsizliğin olduğunu söyledi, "Devlet yönetimi bu, pikniğe gitmiyorlar. Bu tür konuları hiç konuşmuyorlar. Bir kez konuştular, konuşunca kavga ettiler, Nasıl bir yönetim şekli olacak?" diye sordu.

"CHP'nin Ayasofya'yı tekrar müzeye döndürmek istediğini biliyoruz. Altılı masadaki diğer liderler, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener siz buna ne diyeceksiniz?" sorusunu da soran Aydın'a Saadet Partisi'nden yanıt geldi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya hesabından "Ayasofya fethin sembolüyse Fatih’in sembolü de adalettir. İktidara geldiğimizde Ayasofya gerçek manada açılmış olacak. Kendi ruhuna kavuşacaktır." ifadelerine yer verdi.

BUKET AYDIN NE DEMİŞTİ?

"CHP'nin Ayasofya'yı tekrar müzeye döndürmek istediğini biliyoruz. Altılı masadaki diğer liderler, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener siz buna ne diyeceksiniz? Bu görüşte olduğunuzu düşünmüyorum. Meral Akşener, 'Tekrar İstanbul Sözleşmesi'ne döneceğiz' dedi. Diğerleri ne diyecek? Tüm liderleri konuk ettim daha önce. HDP'ye cumhurbaşkanı yardımcılığı verilirse Meral Akşener nasıl bir tavır sergileyecek çok merak ediyorum."

SAADET PARTİSİ VE İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

"Mesela İstanbul Sözleşmesi, Meral Akşener tekrardan geri getirileceğini söyledi. Temel Karamollaoğlu ne cevap verecek buna? 

Hepsine LGBTİ+ sorusunu sormuştum. Kemal Kılıçdaroğlu LGBTİ+'ların Türk aile toplumunu tehdit eden bir durum olmadığını düşünüyor. Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Akşener'in böyle baktığını düşünmüyorum."

 AKŞENER NE DİYECEK?

"Veya gelelim HDP'ye bir bakanlık verilirse günün sonunda bir anlaşma çıkarsa sayın Akşener nasıl bir tavır sergileyeceksiniz?

Her şey seçilene kadar değil. Bizim halkımız çok enterasan. Anti Erdoğancılık var, o olmasın da ne olursa olsun. Sen nasıl bir şeyle karşı karşıya geleceğini düşünüyor musun? Devlet yönetimi bu, pikniğe gitmiyorlar. Bu tür konuları hiç konuşmuyorlar. Bir kez konuştular, konuşunca kavga ettiler, İYİ Parti masadan kalktı. Sorun çıkınca ekle Mansur Yavaş'ı, Ekrem İmamoğlu'nu. Nasıl bir yönetim şekli olacak?

Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama: "Değişmeyen tek şey değişimdir" Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama: "Değişmeyen tek şey değişimdir"

Ali Babacan'ın ekonomi konusundaki tavrı ortada. 'Yine ben yapacağım' diyor. Ya Kılıçdaroğlu'nun kurmayları ters düşerse ne olacak? Suriye sorununu başımıza çıkaran kişi Davutoğlu, deniyor. Şimdi diyelim ki Davutoğlu ile Kılıçdaroğlu ters düştü, ne yapmayı düşünüyorsunuz? Tehdit içeren unsurlarla ilgiil operasyon yapılıyor, HDP durdurmak istiyor. Böyle bir durumda diğer partiler, özellikle İYİ Parti ne diyecek? Eğitim sistemi, mesela imam hatipler konusunda anlaşmaya varacaklar mı?"

"BİLİNMEZLİK SİLSİLESİ"

"Bilinmezlik silsilesi... Altılı Masa cumhurbaşkanı adayını belirleyebildi ya, bu konularda ortak fikir elde edebiliyor mu? Parlamenter sisteme dönmek 3 yılı bulur diyorlar. Hani hemen geçecektiniz? Hukuki olarak Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun şu an görev almasının mümkün olmadığını söylüyorlar, belediye başkanlığından istifa etmeleri gerektiğini söylüyorlar. 2024'ün Mart'ına kadar mümkün değil. Yine onlarla devam edebilirsiniz ama o zaman da söz verdiğiniz şeyi tutmamış olmuyor musunuz?"