Önceki gün Bodrum Gümbet'te müzikseverlerle buluşan ikili, konserden önce konuyla ilgili açıklama yaptı.

Afyonkarahisar'da düzenlenen Emirdağ Gurbetçi Festivali'nde Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş'un sahnede olduğu anlarda çevik kuvvet polislerinin sahne çevresindeki güvenliği sağladığı görüntüler gündem oldu. Afyonkarahisar Valiliği, konuya ilgili olarak açıklama yaptı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

"Emirdağ Gurbetçi Festivali'nde çekilen ve sosyal medyada manipüle edilen görüntüye istinaden basın açıklaması" başlıklı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Oyuncu ünlü çiftten kötü haber geldi Oyuncu ünlü çiftten kötü haber geldi

12- 22 Temmuz 2022 tarihleri arasında Emirdağ Belediye Başkanlığı organizasyonu ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı'nın paydaşlığında, otogar alanı içerisinde 15'inci Emirdağ Gurbetçi Festivali düzenlenmektedir. Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan Gurbetçi Festivali'ne bu yıl yoğun bir katılım gerçekleşmiş ve pazar günündeki etkinliklere beklenenin çok üstünde, 40 bini aşkın vatandaşımız iştirak etmiştir. Bu çerçevede 17 Temmuz tarihindeki etkinliklerin bitişinde, bariyerleri zorlayan ve sahneye çıkmaya çalışan ön taraftaki kalabalığın sahneye yönelmesi ile vatandaşlarımızın zarar görmesini önlemek amacıyla kolluk kuvvetlerimiz tedbir almak zorunda kalmıştır. Konser, spor müsabakaları, toplumsal olaylar gibi hadiselerde kamu düzenini korumak ve gerekli tedbirleri almak kolluğun asli görevleri arasındadır. Kolluk güçlerimiz güvenlik koordinasyonu sağlamak ve sahneye doğru yönelen kalabalığın oluşturacağı izdihamı engellemek için amirlerin talimatı ile etkinliğin bitiminde gerekli tedbirleri almışlardır. Alınan tedbirlerden sadece son bir dakikalık görüntüyü alarak sosyal medyada negatif algı oluşturabilmek için polisimizi aşağılayan çirkin yakıştırmalarla yapılan paylaşımları akıl ve mantıkla, iyi niyet ve samimiyetle izah etmek mümkün değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İKİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Burak Bulut ve Kurtuluş Kuş, önceki gece Bodrum Gümbet'te müzikseverlerle buluştu. Sahneye çıkmadan önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ikili, çok heyecanlı olduklarını, her sahnelerinde aynı heyecan ve aynı tutkuyu devam ettirmek istediklerini söyledi. Afyon'da düzenlenen konserde çevik kuvvet polisinin sahnede bulunması ve bunun üzerine sosyal medyadan birçok kullanıcının bu duruma tepki göstermesi ile gündeme ikili konuya açıklık getirdi.

POLİSLER BİZE EŞLİK EDECEKTİ

Ünlü şarkıcılar, o geceyle ilgili olarak, ''Çok yanlış bir polemik. Oradakiler bizim polisimiz. Bizim polisimize öyle bir ithamda bulunmak yanlış. Şarkı son şarkıydı ve polisimiz sahne sonunda bize eşlik edecekti bir sıkıntı olmaması için. Bir halk konserinde 30 bin 40 bin kişinin olduğu yerde her şey olabilir, taşkınlık, sahneye atlama ...Polisimiz orada yapması gerekeni yaptı bizi korudu. Bizi asıl üzen polisimize ''Bodyguard mı?'' diye haber yapılması oldu'' şeklinde konuştular.