İHA'nın aktardığına göre, Bursa'da soba kaynaklı çıkan yangında 8'i çocuk 9 kişi öldü. Merkez Yıldırım ilçesinde yabancı uyruklu kişilerin kaldığı apartmanda sobadan kaynaklı yangın çıktı. Yangında 8'i çocuk 9 kişi öldü.

Bursa'da merkez Yıldırım ilçesi Değirmenönü mahallesinde bulunan bir binada çıkan yangında 8'i çocuk 9 kişi hayatını kaybetti. Vali Yakup Canbolat, yangının itfaiyenin ilk belirlemelerine göre sobadan kaynaklandığını belirtti.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bir evde çıkan yangında 8'i çocuk 9 kişi hayatını kaybetti.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Değirmenönü Mahallesi'nde 3 katlı bir binanın orta katında, Suriyeli ailenin yaşadığı dairede yangın çıktığını söyledi.

Bursa Yangın 2

Malatya'da otomobil uçuruma yuvarlandı! 1 ölü, 1 yaralı Malatya'da otomobil uçuruma yuvarlandı! 1 ölü, 1 yaralı

VALİ CANBOLAT: İLK BELİRLEMELERE GÖRE SOBADAN KAYNAKLI

Canbolat, yangının itfaiyenin ilk belirlemelerine göre sobadan kaynaklandığını belirterek "Orta katta şu ana kadar yapılan tespitlerde 9 ceset var. Bunların 8'i çocuk ve biri anne. Ben de olay bölgesine gidiyorum." dedi.

Bursa'nın Yıldırım ilçesindeki bir binada çıkan yangında 3 ila 10 yaşlarında 8 çocuk ile bir anne yaşamını yitirdi. Vali Canbolat, itfaiyenin ilk tespitine göre yangının sobadan kaynaklandığını söyledi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Değirmenönü Mahallesi'nde geçici koruma kapsamında ikamet eden Suriyeli ailenin kaldığı evde çıkan yangınla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Canbolat, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, acı bir olay yaşandığını söyledi. Dört katlı binanın dükkanların üstündeki ilk katında 23.52'de itfaiyeye yangın ihbarının geldiğini belirten Canbolat, şöyle devam etti:

"İtfaiye ekiplerimiz hemen bölgeye intikal ediyor ve yangını söndürmeye çalışıyor ama maalesef ki yangın söndürüldükten sonra içerideki tablo üzücü. Bizleri hakikaten üzdü. İçeride 9 ceset var. Bunların 8'i çocuk, biri anne. 8 çocuktan 6'sı buradaki aileye ait, ikisinin ise yeğenleri olduğunu tespit ettik. Baba dışarıda. Baba gelip yangına müdahale ederken dumandan etkileniyor. Daha sonra 112 ekiplerimiz onu devlet hastanesine kaldırmış. Sağlık durumu iyi. İçerideki yangında maalesef 9 Suriye kökenli insanımızı kaybettik. Ayrıca en üst katta oturan yine bir anne, baba ve çocuk, Suriye kökenli insanımız da dumandan etkilenmiş. Onlar da 112 marifetiyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Genel sağlık durumları iyi gözüküyor."

İlk bilgilere göre yangın sobadan çıktı

Çocukların yaşlarının 3 ile 10 arasında değiştiği bilgisini veren Canbolat, yangının çıkış nedenine ilişkin de "İtfaiyemizin ön tespitleri sobadan kaynaklı olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor" dedi.

Vali Canbolat, savcıların olay yerine giderek adli işlemleri yapacağını söyledi.

İtfaiye ve olay yeri inceleme ekiplerinin bölgedeki çalışmaları sürüyor.