Usta oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, gerçek yaşam öykülerini her hafta ekranlara taşıyor ve ünlü konuğuna o yaşamlara gidip, onların yerine geçip Empati kurmasını istiyor.  Yapımcılığını BBO Yapım Şafak Bakkalbaşıoğlu ve Mahperi Altun Uçar'ın üstlendiği programda Ahmet Mümtaz Taylan, konuklarına yaşanmış, haberlere konu olmuş insan hikayelerini anlatıyor ve "sen olsan ne yapardın" diye soruyor.

"EVLİLİĞİN TEMEL FORMÜLÜ AYRI EVLERDE YAŞAMAK"
Ahmet Mümtaz Taylan bu Çarşamba Empati'de Devrim Yakut'u konuk etti. Usta oyuncu Devrim Yakut, yaşanmış hikayelerle empati kurarken, kendi yaşamından da izleyiciye önemli kesitler verdi. "Evliliğin temel formülü ayrı evlerde yaşamak" diyen Devrim Yakut, bu cümleleriyle magazin gündeminde yeni bir tartışma başlatacak gibi duruyor. 

taylan2

Fatih Portakal geri dönüyor! İşte yeni adresi Fatih Portakal geri dönüyor! İşte yeni adresi

EŞİYLE AYNI ANDA AYNI HASTALIK: BEYİNLERİNE PIHTI ATTI!
Camdaki Kız dizisinde Gülcihan karakteriyle izleyiciyle buluşan Devrim Yakut'un beynine pıhtı atmış ve diziye 2 hafta ara vermişti. Yakut, hastalığını ilk kez Empati'de anlattı: "Bir anda hayatımız değişti bir anda! Sabah evden normal çıktım, önümüzdeki ay 1 ay olacak; döndüğümde eşim Alper konuşamıyordu ve yazamıyordu. Tam Alper'i biraz rahatlattık, beyindeki konuşma merkezine pıhtı attığı attığı konuşmayı ve yazmayı unutmuştu, tam Alper düzelirken benim ayaklarım uyuştu, sonra ellerim uyuştu, sonra yüzümün yarısı uyuştu ve ben Alper'den çok antrenmanlı olup mesele üzerine büyük okumalar yaptığım için, dedim ki benim beynime bir şey oldu, benim doktora gitmem lazım. Kendime küçük bir çanta yaptım, Alper'i uyandırdım ve hastaneye gitmem gerekiyor, sanırım benim beynime pıhtı attı dedim, bu kadar emindim! Ve yanılmadım. Gerçekten öyle oldu... Bu sefer başka bir zorlu süreç başladı. Günün sonunda Alper de ben de şunu düşünüyoruz: Hayat bize ikinci bir şans verdi. Artık hiçbir şey eskisi gibi değil. Ölebileceğimi hiç düşünmedim. Umudumu hiç kaybetmedim"