Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı ilanı yayımlandı. Kocaeli ve Ankara illerinde bekçi alımı yapılacak. Ayrıca İŞKUR üzerinden yapılan duyuruda 18 – 55 yaş arası adayların başvuru yapabildiği paylaşıldı. Ayrıca en az ilkokul mezunu olan adayların başvuru yapabildiği aktarıldı.

18-55 YAŞ ARASI BAŞVURABİLİR

18-55 yaş arası için güncel bekçi alımları her geçen gün yayınlanmaya devam edilirken çeşitli iller için özel sektör bekçi alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Konu ile ilgili olarak ilanlara başvuru yapacak olan adayların genel şartlara haiz olması gerekiyor. Bunun yanı sıra genel şartlara haiz olanlar firmalar tarafından belirlenen özel şartlara da haiz olmaları gerekiyor.

BAŞVURU DETAYLARI

Başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden açılan sayfada ilanların detaylarını görüntüleyebilir. Açılan sayfada yukarı kısımda e-Devlet ile giriş bölümünden giriş yapılarak öz geçmiş oluşturmak sureti ile başvuru yapılabilir.

PMYO başvuru sonuçları ve sınav tarihi açıklandı mı? PMYO başvuru sonuçları ve sınav tarihi açıklandı mı?

ARANAN ŞARTLAR

Bununla beraber adaylarda aranan genel şartlar ise şöyle paylaşıldı:

İlköğretim, Lise, önlisans ve lisans mezunu olmak yurt dışı okullardan mezun olanların denklik belgesine sahip olmaları,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Fiziki şartlarda erkeklerde ve bayanlarda herhangi bir sıkıntı çıkartacak engele sahip olmaması (Engelli adaylar için gerekli şartlar ilan detaylarında belirtilmiştir)

Adayların sağlık yönetmeliği şartlarını taşımları, silah taşımaya engel bir durumun olmaması, herhangi bir yüz kızartıcı suçtan ceza almamış olmaları.

Başvuruda bulunulacak il içerisinde ikamet ediyor olmak.

İlanlar için İŞKUR web sitesine tıklayın.

bekçi ilanı