Kamuya 780 personel alımı yapılacak! Kamuya 780 personel alımı yapılacak!

Cengizhan Başaran bugünün Resmi Gazetesi'nde yayımlanan kararla birlikte Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atandı. Orhan Karakurt ile birlikte ataması gerçekleştirilen Başaran, Cengizhan Başaran kimdir sorusuyla araştırmaların merkezine oturdu. Peki, Yeni Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atanan Cengizhan Başaran nereli, kaç yaşında, önceki görevi ne? İşte merak edilenlerin yanıtı!

CENGİZHAN BAŞARAN KİMDİR?

Cengizhan Başaran, Huber Köşkü Daire Başkanıdır. Batman'da 6 ay Kültür Müdürü olarak görev yapmış ve daha sonra Siirt Kültür Müdürlüğüne geçici görev ile atanmıştı. Başaran, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Siirt'ten aday adayı olmuş, listeye giremeyince tekrar asil görevi olan Batman'a geri dönmüştü. Başaran, kısa süreli Batman İl Kültür Müdürlüğü yaptıktan sonra 18 Mayıs'ta istifasını vererek Batman'dan ayrıldı.

Başaran sosyal medya hesabından "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle yeni bir göreve atandık. Bizleri bu göreve layık gördükleri için Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a en kalbi şükranlarımı arz ederim. Türkiye Yüzyılını inşa ederken bu kutlu davada nefer olmak, bizim için şereftir" mesajı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şükranlarını sundu.