Emine Ün ile Emre Kınay'ın kızları Duru 18 oldu Emine Ün ile Emre Kınay'ın kızları Duru 18 oldu

CZN Burak olarak bilinen Muhammed Burak Özdemir'in, babası İsmail Özdemir ile birlikte bir restoranının kış bahçesinde yaptığı düzenleme gerekçesiyle 'İmar Kirliliğine neden olmak' suçundan yargılandıkları davada karar verildi. İstanbul 34. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan CZN Burak ile avukatları katıldı. Burak Özdemir'in annesi Didem Bozbura da duruşmayı izleyiciler bölümünden takip etti.

"AYLIK KAZANCIM 30 BİN TL"

Sanık Muhammed Burak Özdemir, kimlik sorgusunda, işletmeci olduğunu ve aylık gelirinin 30 bin TL olduğunu belirtti. Eğitim durumu için "Üniversite devam" diyen CZN Burak, istinafın bozma ilamına uyulmasını talep etti.

czn burak 1

DAVA DÜŞTÜ!

Mahkeme, dava konusu yerin ön görünüm bölgesinin dışında kalması ve sadece etkilenme bölgesinde yer almasını dikkate alarak, ilgili kanunlara göre sanıkların eylemlerinin suç kapsamına girmediğini bildirdi. Dava konusu işletmenin eski haline getirilmesini de dikkate alan mahkeme, sanıklar hakkında ayrı ayrı düşme kararı verdi.

"İFADEMİZİ VERDİK, SIKINTI YOK"

Duruşma sonrasında basın mensuplarının sorusu üzerine Burak Özdemir, "Geldik ifademizi verdik. Sıkıntı yok, her şey yolunda" dedi. "Babanızla birlikte mi yargılanıyorsunuz?" sorusuna ise "Yargılama yok, konuştuk sadece, bunda bir şey yok. Sakin ol ya" yanıtını verdi.

czn burak 4

"BİRİNİN HAKKINI YİYECEK EN SON KİŞİYİM"

Aylık kazancı ile gündeme gelen 26 yaşındaki işletmeci, 41 milyondan fazla takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından şu paylaşımı yaptı:

czn burak 3