Seren Serengil, velayet davası sürecinde Reha Muhtar'ın yanında yer alarak Deniz Uğur hakkında sert açıklamalarda bulundu. Reha Muhtar'ın yanından ayrılan ve Deniz Uğur'un tarafına geçen Seren Serengil, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile dikkat çekti.

Serengil'in bu paylaşımı sonrası Deniz Uğur'da "Dünyanın en naif insanı olduğunu öğrendiğim güne ne mutlu. Oğlumun koruyucu meleği olduğunu idrak ettiğim güne ne mutlu. Seninle birbirimizi gerçekten anladığımız ve dost olduğumuz güne ne mutlu. Dünyayı sevgi kurtaracak, bizi sevgi iyileştirecek. Bırak, kim ne derse desin. İyi ki iyilikte birleştik, özümüze döndük. Melek gibi saf yavruların hayrına. İyi ki varsın. Seni seviyorum @serenserengil" paylaşımı ile herkesi şok etti

Oyuncu  Kaan Urgancıoğlu baba oldu Oyuncu Kaan Urgancıoğlu baba oldu

seren serengil deniz uğur

NE OLMUŞTU?

Deniz Uğur, Reha Muhtar'ın 13 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı gerekçesi ile davalık oldu. Mina'nın velayeti 2 ay süreyle Uğur'a verilmiş, Poyraz ise Muhtar'da kalmıştı. İkizlerinin sürekli olarak velayetini almak için karşı dava açan Reha Muhtar ile ilgili Deniz Uğur, şiddet iddialarında bulunmuştu.

Çocukları için eski eşi Reha Muhtar'a karşı mücadele eden Deniz Uğur zor günlerin ardından kızının geçici velayetini almayı başarmıştı. Mahkemede Reha Muhtar'ı yalnız bırakmayan Seren Serengil, Muhtar için "Dünyanın en iyi babası" demişti.

Sosyal medyada ses kayıtlarına rağmen Reha Muhtar'a destek veren Seren Serengil'e tepki yağmıştı. Yaşananların ardından Seren Serengil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Deniz Uğur'dan özür diledi ve yanında olduğunu söyledi. Seren Serengil, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bazen yanılıyoruz... Sevdiklerimize inanıyoruz... Yanılgılar ve sanrılar orada başlıyor... Duruşu doğru insanlar sevdiklerinin sevdiklerini severler, sevmediklerini sevmez kötü derlerse kötüdür... Ben hep bunun doğru olduğuna inandım. Bana anlatılanın doğru olduğunu zannettim sağlamasını yapmaya gerek duymadan bu melek kalbi kırdım. Ona bir özür borçluyum. Ne güzel bir kalp, ne güzel bir anne yaşaya yaşaya, şahit ola ola gördüm...

Poyraz'ı başta babası istediği için yalnız bırakmamaya çalıştım zor bir süreçten geçiyordu. Anne baba ayrılığı, boşanma süreçlerini iyi biliyorum ve en az hasar alarak bu süreci tamamlaması için 8 aydır ablası olarak elimden geleni yapmaya çalıştım. Ama bu sefer anne kötü bildi halbuki ben sadece Poyraz'ın tarafıydım. Böyle olmalıydım... Onun iyiliği için ne olması gerekiyorsa o olmalıydı. Yasadığım, tecrübe ettiklerim, bugün durduğum yerin olması gerektiği yer olduğunu gösterdi artık Deniz'in de izniyle Poyraz'ı görebiliyorum biz olanları onarmayı, sevmeyi, sevilmeyi ve Poyraz'a iyi geleni seçtik ve gerçekten bunu isteyen herkes aynı yolda buluşmalıdır. Sevgi yolunda..."