Türkiye, asrın felaketine karşı canlarını kurtarmak için zamanla yarışırken, deprem bölgelerindeki hassas süreci baltalamak isteyenlerin sosyal medyada servis ettiği yalanlar ile zaman kaybediyor.

Masterchef yarışmasında ünlü olan Uğur Kardaş'tan kan donduran bir iddia ortaya atıldı.

Sosyal Medya fenomeni Gizem Bağdaçiçek gözaltına alındı Sosyal Medya fenomeni Gizem Bağdaçiçek gözaltına alındı

AFGANLI BİRİ GELİP KOLUNU KESİP ALTINLARINI ALIYOR

Kardaş, sosyal medya hesabından paylaştığı videoda, "Yanlış anlamayın ama Allah benim bin belamı versin. Ellerime bakın, İnşaatın altından ceset çıkıyor. Bu cesedi arkaya ayırıyorlar. Gelsin nakil aracı alsınlar. Afganlı biri gelip kolunu kesip altınlarını alıyor. Polise diyecek bir şeyim yok. Adamı öldürürler burada. Gelip burada insanlar böyle niye yaşıyor ya. Sinirim bozuldu ya. Çıkan kadının kolunu kesmek Allah bin belanı versin. Artık burada dayanamıyorum ben psikolojim falan kalmadı."

PAYLAŞIMI SONRASI GÖZALTINA ALINDI

Polis ekiplerinin araştırması sonucunda, Afgan bir kişinin deprem bölgesinde cenazelerin kolunu keserek altınını çaldığı iddiası asılsız çıkan Uğur Kardaş gözaltına alındı.

SAVUNMASI ÇİLEDEN ÇIKARDI: BU TARZ İDDİALAR KONUŞULUYORDU

Kardaş verdiği ifadede, "Afgan uyruklu bir kişinin cesetlerin kolunu keserek altın aldığına dair bir olaya şahit olmadım. Şehirde bu tarz iddialar konuşuluyordu." diye kendisini savundu.

Emniyetten Kardaş ile alakalı yapılan açıklama ise şöyle:

"Sosyal medyada depremde yapılan çalışmalar hakkında provakatif paylaşımlar yaptığı tespit edilen Mustafa Uğur Kardaş isimli şüpheli Adıyaman Havalimanında yakalanmış, Yapılan mülakatta özetle; Kendisinin enkaz çalışması yaptığı esnada çevrede vatandaşlardan 'Enkaz altından çıkarılan cesetlerin yol kenarına konulduğunu, bir kaç kişinin kollarını kesip üzerinde bulunan altınların alındığını, hırsızların Afganistan uyruklu olduğunu duyduğunu, bu iddiasını kanıtlayacak herhangi bir somut delilinin olmadığı' şeklinde beyanlarda bulunmuştur."