Fenerbahçe- Konyaspor maçında yükselen 'Hükümet istifa' tezahüratlarından sonra Beşiktaş - Antalyaspor maçında da benzer olaylar yaşandı. MHP lideri Devlet Bahçeli, tribünlerden yükselen istifa sloganları sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

"SEYİRCİSİZ OYNANSIN"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Beşiktaş ile Antalyaspor maçı sırasında sosyal medya hesabından konuyla ilgili uzun bir açıklama paylaştı. Bahçeli, maçların seyircisiz oynanması hususunda futbol camiasına acil çağrı yaptı.İşte Bahçeli'nin açıklamaları:

"Türkiye'miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle mücadele halindeyken Fenerbahçe - Konyaspor futbol müsabakası esnasında tribünden istifa sloganlarının atılması sorumsuzluk ve şuursuzluktur."

"Bugün oynanacak Galatasaray-Alanyaspor ile Beşiktaş-Antalyaspor kulüpleri arasındaki müsabakalarda aynı şekilde istifa seslerinin yükselmesi halinde futbol kulüplerimizin oyuna geldiği, tuzağa düştüğü de netleşmiş olacaktır."

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"

"Milliyetçi Hareket Partisi depremde hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza yapılan saygısızlığı, ülkemizin böylesi hassas ve acılı günlerinde sporun kirli siyasete alet edilmesini şiddetle kınamaktadır."

"ACİL VE GEREKLİ ADIMLARI ATMALARI KAÇINILMAZDIR"

"Bütün kulüp başkanlarının müsabakaların ya seyircisiz ya da gerekli tedbirlerin alınarak oynanması hususunda acil ve gerekli adımları atmaları kaçınılmaz görevleridir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir."

"Türk futbolunu zillet ve rezalete mahkum etmek isteyenlere göz yummak, alttan almak, sessiz durmak geldiğimiz bu aşamada mümkün değildir."

devlet

Editör: Medya Tilkisi