Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında kritik açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ek bütçede 15 milyar lira ayrıldığını dile getirdi. 'Türkiye Aile Destek Programı' başvuruları başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı detayları duyurdu. Bakan Yanık daha önce hiç sosyal yardım almamış vatandaşların da yardımdan faydalanabileceğini açıkladı. İşte Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hesaplara yatırılacak 7 bin 200 TL için yapılması gerekenler.

Dikkat!. Tüm emeklilik sistemi değişiyor Dikkat!. Tüm emeklilik sistemi değişiyor

4 milyon haneye bir yılda 15 milyar liralık maddi destek sağlanacağını belirten Bakan Yanık şu ifadeleri kullandı:

"Ödemeler 12 ay boyunca süreli ve aylık olarak yapılacak. Bugünden itibaren e-Devlet üzerinden veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza giderek başvurabilirsiniz. Hiçbir sosyal yardımdan faydalanamayan vatandaşlarımız da başvuru yapabilecek. İlk destek ödemesi Kurban Bayramı'ndan önce hesaplarda."

para 7

Peki Türkiye Aile Destek Programına başvurular nereden ve nasıl yapılıyor

Başvuruların e-devlet üzerinden yapılacak. e-devlet uygulamasını kullanmayanlar sosyal yardımlaşma dayanışma vakıflarına başvurabilecek. Onu da bilmemeleri halinde Bakanlığın herhangi bir kurumuna veya kuruluşuna gittiklerinde nereye, nasıl başvuru yapmaları gerektiği konusunda yönlendirilecek. Türkiye Aile Destek Programı’ndan yararlanacak haneler gelir durumlarına göre belirlenecek. Haneler destek paketinden 12 ay boyunca süreli ve düzenli alabilecek.

Aile desteği paketi kapsamında Kurban Bayramı'ndan önce hesaplara ne kadar yatırılacak?

Aylık 450, 550, 600 lira olmak üzere üç segmentte destek verilecek. Ödemeler yıllık 5 bin 400 ila 7 bin 200 lira arasında değişecek. Türkiye Aile Destek Programı, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmıştı:

"Temmuz ayında yapılacak enflasyon farkı artışları ile dar gelirlerinin alım gücünü daha da artıracağız."

"Aile destek programları Haziran'da başlıyor. 2.5 milyon haneye 2.5 milyar tahsis ettik. Desteklerin kapsamını genişletecek çalışmaları sürdürüyoruz."