Ünlü sanatçı Melike Demirağ, ses sanatçısı ve oyuncu annesi Rüçhan Çamay’ın yeni yaşını sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla kutladı.

Rüçhan Hanım doğum günü pastasını kızı Melike Demirağ ile üfledi. Melike Demirağ bu güzel anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Emel Sayın, Cüneyt Arkın ile son konuşmasını anlattı Emel Sayın, Cüneyt Arkın ile son konuşmasını anlattı

İnstagram hesabından yaptığı paylaşımına; “Ve kocaman çınar Rüçhan Çamay, canım annem, arkadaşım, dostum, yoldaşım doğmuş 1931 Mayıs’ında. Ve ben hala onun yanında çocuk gibi hissediyorum. Ana gibi yar olmaz. Ne mutlu bana” yazdı.

rüçhan

Rüçhan Çamay Kimdir?

30 Mayıs 1931 de dünyaya gelen Rüçhan Çamay ailenin tek kızıdır, annesi Mecbure Yaşar Hanımdır. Ankara’da üç sene Devlet Konservatuvarı piyano ve şan bölümünde okumuş ilk olarak 1974 senesinde İstanbul Taksim Belediye Gazinosunda sahne almıştır. Hababam Sınıfı Uyanıyor filminde Kemal Sunal’ın seslendirdiği Ne Haber şarkısı ile hatırladığımız Rüçhan Çamay asıl caz sanatçısıdır ve İstanbul doğumludur. Ne Haber şarkısının yanı sıra Para para şarkısı ile de ününe ün katmıştır. 1953 yılında film yapımcısı Turgut Demirağ ile evlenmiş bu evliliğinden Melike ve Muhteşem isimlerinde bir kızı bir oğlu olmuştur. Evliliği 1961 yılında son bulmuş, 1963’te yine evlenmiş ancak 1967 yılında tekrar boşanmıştır. Bugüne kadar Yuvamı Yıkamazsın, İstanbul Geceleri, Zorla Evlendik ile Aşk ve Kin isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

rüçhan çamay