16 Haziran tarihinde başlayacak Kurban Bayramı nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) arasında yürütülen çalışma tamamlandı. Haziran ayında emekli maaşları bayram nedeniyle erken tarihe çekilirken, maaşlar 3 bin TL'lik ikramiye eklemesiyle birlikte hesaplara yatırılacak. İşte emeklilere ödenecek Haziran maaşlarının tarihi.

Para ne işe yarar? | Independent Türkçe

BtcTurk siber saldırıya uğradı! BtcTurk siber saldırıya uğradı!

Haziran ayında 3 bin TL'lik bayram ikramiyesiyle birlikte maaşlarını almaya hazırlanan milyonlarca emeklinin yüzünü bir nebze olsun güldürecek haber geldi. Kurban Bayramı'nın 16 Haziran'da başlaması nedeniyle birçok emekli, kurban ibadetini yerine getirebilmek için maaşların erken tarihte yatmasını talep ediyordu. Emeklilerin önemli bölümü, emekli maaşlarının çok düşük olması nedeniyle kurban kesemezken, kesebilenler için erken yatacak maaşlar oldukça önem taşımakta. Normal şartlar altında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 17-26 Haziran tarihleri arasında hesaplara aktarılacak olan maaş ödemeleri, Haziran ayında bir defaya mahsus olmak üzere öne alınacak.

16 milyonun üzerindeki emekli vatandaşın aylıklarını ve ikramiyelerini bayram öncesinde alması için çalışmalarını tamamlayan yetkililer, muhtemel ödeme takvimini belirlemiş durumda. 

Çalışmanın yetişmesi durumunda, bayram ikramiyelerinin 3-7 Haziran tarihleri arasında yatırılabileceği konuşuluyor.

Editör: Medya Tilkisi