Giresun Valisi Enver Ünlü, 2022 yılının son saatlerinde görevi başında bulunan ve 2023 yılına görevi başında girecek olan; emniyet, jandarma, sağlık, 112 ve GAMER çalışanlarını ziyaret etti.

Ziyaretlerine Aksu Mahallesi'nde bulunan Bölge Trafik Uygulama Noktası ile başlayan Vali Ünlü, görevli polislere tatlı ikramında bulunarak, Uygulama Noktası Denetleme Defterini imzaladı.

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 4

Ziyaret sonrasında bir paylaşımda bulunan Vali Ünlü “Gece gündüz, sıcak soğuk demeden kamu düzeninin temini, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve hak ve özgürlüklerin uygulanması için çelik gibi bir iradeyle görev yapan değerli polislerimizin yeni yılını kutladık.” dedi.

Ardından Teyyaredüzü Mahallesi'ndeki 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Ünlü “7 gün 24 saat değerli vatandaşlarımızın hizmetinde olan, acil yardımlar için canla başla çalışan 112 Acil Çağrı Merkezimizin güzide personelleriyle bir araya gelerek hem yeni yıllarını kutladık hem de görevlerinde kolaylık diledik.” paylaşımında bulundu.

Meclis yaşlıların sorunlarına ilişkin rapor hazırladı Meclis yaşlıların sorunlarına ilişkin rapor hazırladı

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 5

Yılbaşı ziyaretlerine Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile devam eden Vali Ünlü, hastane çalışanlarının ve hastaların yeni yılını kutlayarak; sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmelerini diledi. Yeni doğan ünitesini de ziyaret eden Vali Ünlü, 2022 yılının son saatlerinde dünyaya gelen Zeynep Asel Eşgünoğlu ve Ahsen Sümeyye Erdoğan bebeklerin ailelerine göz aydınlığı dileyerek altın taktı.

Vali Ünlü, hastane ziyareti ile ilgili yaptığı paylaşımında “Hoş geldiniz. İlimizde yeni yılın ilk bebekleri olan Zeynep Asel ve Ahsen Sümeyye'yi ziyaret ettik. Rabbimden vatana, millete ve ailelerine hayırlı bir evlat olmalarını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 10

Teyyaredüzü Mahallesi'ndeki ziyaretlerini Batlama Yol Kontrol Noktasını ziyaret ederek tamamlayan Vali Ünlü, görevi başında bulunan jandarma personellerin yeni yılını kutlayarak “Dosta güven, düşmana korku vererek bayrak ve vatan aşkını görev ve sorumluluk bilinciyle birleştiren kahraman jandarmalarımızın yeni yılını tebrik ettik. Rabbim yardımcıları olsun.” dileğinde bulundu.

Yılbaşı ziyaret ve denetimlerini tamamlayan Vali Ünlü, son olarak Giresun Valiliği içerisinde bulunan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezini (GAMER) ziyaret ederek, yeni yılın ilk saatlerine GAMER’de girdi.

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 11

Giresunluların yeni yıla huzur ve güven içerisinde girmesi için il genelinde; 950 emniyet, 210 jandarma ve 28 sahil güvenlik olmak üzere 1188 personel görev aldı. Yine il genelinde 72 ayrı noktada 240 polis devriyesi, 55 jandarma ve 2 sahil güvenlik yüzer unsuru olmak üzere 297 devriye/unsur görevlendirildi. 

Ziyaret ve incelemeler sırasında İl Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı ve İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Özgür Özer de hazır bulundu.

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 6

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 7

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 8

Giresun Valisi Enver Ünlü Ziyaret 31.12.2022 9