Polis ekiplerinin uyuşturucu operasyonunda 9 kişi yakalandı Polis ekiplerinin uyuşturucu operasyonunda 9 kişi yakalandı

Hava sıcaklığının 1 ila 3 derece artacağı değerlendirilen Eskişehir’de gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı öngörülürken, meteoroloji meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkilileri ve vatandaşları uyardı.

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre; bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu olacağı, sabah saatlerinden itibaren Bursa’dan başlayarak aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının Eskişehir ve Kütahya’da 1 ila 3 derece artması, Bursa ve Bilecik’te ise 3 ila 5 derece azalması bekleniyor. Rüzgarın ise kuzeyli yönlerden hafif ve orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Yağış esnasında meydana gelebilecek olumsuzluklara dikkat

Yerel gök gürültülü sağanak yağışların beklendiği yerlerde yağış anında kuvvetli rüzgâr, kısa süreli kuvvetli yağış,

dolu yağışı ve yıldırım gibi olumsuzlukların meydana gelmesi beklendiğinden meteoroloji tarafından yetkililerin ve vatandaşların yağış anında dikkatli olması gerektiği konusunda uyarı yapıldı.

Öte yandan, Eskişehir’de en yüksek hava sıcaklığının 38 derece ila Sarıcakaya ve 37 derece ile Mihalgazi ilçelerinde olacağı değerlendiriliyor.

Kaynak: iha