hbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri çalışma başlatırken, bitişikteki fabrikalara alevlerin sıçramaması için yoğun çaba gösterildi. Bir işçinin yaralandığı bir işçinin ise kayıp olduğu yangında fabrikada da büyük hasar oluştu.

Çevredeki fabrikalar boşaltılırken, yollar da araç trafiğine kapatıldı. Yükselen alevler 154 itfaiye personeli 33 araçla kontrol altına alındı. Kayıp işçinin içeride kalmış olabilme ihtimaline karşı çalışmalar sürerken, yangın 16.20 sıralarında 3 saat sonra söndürüldü.

Siirt'te acı olay! 20 yaşındaki genç kendini uçuruma bıraktı Siirt'te acı olay! 20 yaşındaki genç kendini uçuruma bıraktı

"HABERLERDEN GÖRDÜM, OĞLUM İÇİN GELDİM"

Yanan fabrikanın bitişiğindeki plastik fabrikasının sahibi Kadir Duran, "Yanan fabrika ile kendi fabrikam bitişik. Oğlum fabrikanın içerisinde kendisini aradım. Bir sıkıntı olmadığını söyledi. Yanan fabrikada filtre üretiyordu. Oğlum içeriden kontrol altına alındığını söyledi. Haberim yoktu, haberlerden öğrenip oğlum için geldim. Konuştum durumu iyi" dedi.

"YEMEKLERİ DAĞITTIM, PATLAMA SESİ DUYDUM"

Yan fabrikanın yemekhanesinde aşçı olarak çalışan Nuriye Çolak, "Yemekleri dağıttım, bulaşıkları yıkıyordum. Patlama sesi duydum sonra itfaiye sesi duydum, dışarıya bakıyordum. Dışarıya çıktık duadan başka bir şeye sarılmadık. Yaralı görmedim ama ambulansla işçilerin götürüldüğünü gördüm, zehirlendiğini söylediler" dedi.

"ZEHİRLENENLER OLMUŞ"

Burak Alan ise "Dışarıda dumanı görünce çıktık. Orası kimyasal bir yer ama daha önce yangın çıkmadı. İtfaiye gördük, yaralı vardı söylenenlere zehirlenenler olmuş" dedi.

'SİYAH DUMANLAR ÜSTÜMÜZE GELDİ'

Yangının olduğu esnada öğlen paydosumda olduğunu söyleyen fabrika işçisi Yusuf Ünal, ”Öğlen paydosundaydık alt katta yemek yiyorduk. Üst kattan ses geldi bir anda elektrikler gitti. Yangın tüplerini alıp yukarı çıktık. Yukarı çıkarken siyah dumanlar üstümüze geldi. Depo bölümünde çalışan 1 arkadaş içerde kaldı. İçeride plastik kimyasal madde var. Araba filtresi üretiyoruz tonlarca kağıt rulosu var. Yaralan 1 arkadaş arkadaşımız var o da hastanede şuan” şeklinde konuştu.