Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarının kurucusu Nazmi Arıkan ile şoförünün, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki çiftlik evinde bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında bir şüpheli gözaltına alındı.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığınca cinayetlerle ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timince (JASAT) İstanbul'da yakalanan şüpheli, Çanakkale'ye getirildi.

Zanlının, özel okul ve kurs işletmecisi Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya olduğu öğrenildi.

AKÇEKAYA'NIN, ARIKAN'A AİT ÇİFTLİĞE GİTTİĞİ BELİRLENDİ

Ufuk Akçekaya'nın cinayet günü İstanbul'dan Arıkan'ın çiftlik evine gittiği tespit edildi. Şüpheli ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmedi.

DERSHANE İŞLETMECİLİĞİ NEDENİYLE ANLAŞMAZLIK OLDUĞU ÖNE SÜRÜLDÜ

Akçekaya, cinayet sonrası sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında da kendisine kumpas kurulduğunu öne sürmüştü.

Ufuk Akçekaya ile Nazmi Arıkan arasında daha önce de dershane işletmeciliği konusunda anlaşma olduğu ancak bunun ikili arasındaki anlaşmazlık nedeniyle bozulduğu iddia edildi.

Bir tahıl yüklü gemi daha Ukrayna'dan hareket etti Bir tahıl yüklü gemi daha Ukrayna'dan hareket etti

nazmi arıkan 1

CENAZE TÖRENİ YARIN YAPILACAK

Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in cenazeleri ise Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi'nden alınıp Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Cenazeler, otopsi işlemleri tamamlanarak toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim edildi.

İstanbul'a gönderilen Nazmi Arıkan'ın naaşının yarın ikindi vakti Zincirlikuyu Camisi'nde kılınacak namazı müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı'nda, Şerif Eker'in cenazesinin ise yarın öğle vakti Kavacık'ta kılınacak namazın ardından Beykoz Mezarlığı'nda defnedileceği belirtildi.

Kaynak: NTV