Yeni sezon formalarının tanıtıldığı özel lansman etkinliği, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Y. Koç ve PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis’in katılımıyla gerçekleşti.

3 AYRI FORMA TANITIMI YAPILDI

Manchester City, AC Milan gibi dev Avrupa kulüplerinin forma tasarımını yapan PUMA global tasarım ekibinin Fenerbahçe için hazırladığı formalar, 3 ayrı modelden oluşuyor.

İç Saha Forması, Fenerbahçe’nin köklü tarihini kutlayan klasik tasarımıyla, kulübün ilk yıllarında giydiği efsanevi çubuklu forma geleneğini yaşatıyor. Sarı ve lacivert çubukların arasına yerleştirilen beyaz şeritler, kulübe ismini veren ünlü deniz fenerinin yaydığı beyaz ışığı temsil ediyor.

Deplasman Forması, kulübün efsanevi kalecisi Cihat Arman’a bir saygı duruşu niteliği taşıyor. Giydiği sarı forma ve adeta uçarak gerçekleştirdiği mükemmel kurtarışlarıyla taraftarın hafızasına “Sarı Kanarya” olarak kazınan Arman sayesinde bugün, taraftarlar hala “Sarı Kanarya” kimliğini gururla taşıyor ve bu kimlik, deplasman formasının tasarımına ilham kaynağı oluyor.

Üçüncü Forma ise günlük giyim tarzının bir parçası olarak bile kullanılabilecek modern ve şık tasarımıyla ön plana çıkıyor. Üzerindeki damalı desen, tribündeki taraftarın gururla salladığı bayrakları temsil ediyor ve “GELECEK BİZİZ.” mesajı veriyor.

fenerbahçe forma

ULTRAWEAVE TEKNOLOJİSİ İLE FORMALAR ARTIK DAHA HAFİF DAHA RAHAT

Futbolcuların sahada giydiği profesyonel formalar, devrim niteliğindeki ULTRAWEAVE teknolojisini içeriyor. ULTRAWEAVE teknolojisi, kullandığı benzersiz kumaş, kalıp ve dikiş uygulamaları sayesinde, PUMA’nın şimdiye kadar ürettiği en hafif (sadece 72 gram) ve en rahat performans tekstiline imza atıyor. Taraftarın beğenisine sunulan formalar da, PUMA’nın nemi ciltten uzaklaştıran ve maç boyunca kuru ve rahat kalmaya yardımcı olan benzersiz dryCELL teknolojisini içeriyor. Üstelik formaların yapımında kullanılan %100 geri dönüştürülmüş polyester materyal, her iki markanın çevre bilinci ve sürdürülebilirlik konularına verdiği önemi vurgularken, aynı zamanda oyunculara üstün uyum ve hareket kabiliyeti sağlıyor.

“DELİCE SEV” SLOGANI GERÇEK BİR TRİBÜN MARŞINA DÖNÜŞECEK

PUMA’nın yeni Fenerbahçe formaları, ‘DELİCE SEV’ sloganı ile tanıtılıyor. Kampanya kapsamında çekilen reklam filmi için, bir 90’lar klasiği olan “Yeniden Sev” şarkısı, “DELİCE SEV” sözleriyle yeniden uyarlandı. Ortaya çıkan şarkı, şimdiden bir tribün marşı klasiği olmaya aday. Fenerbahçeli futbolcular İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş ve Ferdi Kadıoğlu’nun yer aldığı, bir müzik videosu estetiği taşıyan reklam filmi, PUMA’nın cesur, kendine güvenen, kararlı ve eğlenceli kimliğini yansıtırken, aynı zamanda Fenerbahçe tutkusunu Kadıköy ruhuyla bir araya getirerek taraftarı kucaklıyor.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Y. Koç: “Bizim için yeni bir hikaye başlıyor. Ve bu formalar, büyük bir sorumluluğu taşıyor! Bu sene Cumhuriyetin yüzüncü yılında; başarıların, birlikteliğin, birbirine omuz vermenin, yan yana olmanın, Fenerbahçe olmanın ve şampiyonlukların adını Fenerbahçe’nin renkleriyle yazmanın tam zamanıdır! İç saha formamız klasik tasarımıyla bizim için en güzel hikayelerin temsili olan efsanevi çubuklu formamızın geleneğini yaşatıyor, deplasman formamız kulübümüzün ikonik simgesi sarı kanaryamızdan ilham alıyor, bugüne dek kullanılmamış farklı deseniyle dikkat çekiyor, üçüncü formamız da rengi ve tasarımıyla modern ve şık bir iz taşıyor, yeni nesil izler taşıyor. PUMA Global’in Fenerbahçemiz için hazırladığı bu formaların, geçtiğimiz sezonlarda olduğu gibi taraftarlarımızın rekor ilgisi ile karşılanacağına inanıyorum.”

Drogba'dan Fatih Terim paylaşımı! Drogba'dan Fatih Terim paylaşımı!

PUMA Türkiye Genel Müdürü Taner Seyis: “PUMA’nın köklü spor mirasını Fenerbahçe gibi büyük ve tarihi zaferlere dolu efsanevi bir kulüple yan yana getirmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bu sezon yine hem futbolcularımızın, hem de taraftarlarımızın üzerlerinde taşımaktan gurur duyacağı çok özel formalar tasarladık. Futbolcularımızın giydiği forma, içerdiği ULTRAWEAVE teknolojisiyle şimdiye kadar yapılmış en hafif forma olma özelliğini taşıyor. Benzer şekilde, taraftarlarımızın beğenisine sunulan forma da cildi kuru tutmaya yardımcı olan ve performans artırmaya yönelik özel teknolojiler içeriyor. Fenerbahçe ile geçtiğimiz sezondan beri birlikte çıktığımız bu yolculuğun yeni ve büyük zaferler getirmesini diliyorum. PUMA olarak Türkiye’deki spor yatırımlarımızı devam ettirmek için son derece heyecanlıyız.”

PUMA’nın Fenerbahçe için hazırladığı İç Saha, Deplasman ve Üçüncü formaları, PUMA ve Fenerium mağazalarının yanı sıra, PUMA.com ve Fenerium.com sitelerinde satışa sunuldu.