CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş, daha önce ihaleye çıkan Millet Bahçesi Projesinde yüklenici firmanın hakediş aldığını ve proje alanındaki hurdaları alıp götürdüğünü söyledi.

Giresun Belediyesi; "Daha önce ihaleye çıkan Millet Bahçesi Projesinde yüklenici firma herhangi bir hakediş almamış ve proje alanındaki hurdalar MKE tarafından ihaleye çıkarılarak, satılmış ve kazanç devlet hazinesine girmiştir." açıklamasında bulundu ve Kamuoyuna geniş bir açıklama yaptı.

Giresun Belediyesi Açıklama

İşte yapılan o açıklama;

Fenomen Merve Taşkın'a Hapis Yolu mu Gözüktü? Fenomen Merve Taşkın'a Hapis Yolu mu Gözüktü?

"KAMUOYUNA DUYURU

Bazı art niyetli ulusal ve yerel yayın organlarında ‘68 ihalenin 56’sı adrese teslim’ başlıklı maksadını aşan, yalan haberlerle karalayıcı algı operasyonları yapıldığını gözlemlemekteyiz.

4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu’na göre, kamunun mal ve hizmet alımı açık ihale, pazarlık usulü ve doğrudan temin ile üç başlıkla belirlenmiştir. 

İhale kapsamında usul ve esaslar kanunlara göre açık bir şekilde bellidir. Bilindiği üzere tüm Belediyeler, ‘EKAP’ Elektronik Kamu Alımları Platformunda, tüm firmalara ve halka açık bir şekilde hizmet alımları gerçekleştirmektedir.

Sayıştay Başkanlığınca hazırlanan bu raporlar vatandaşlarımıza açık bir şekilde, Sayıştay Başkanlığı’nın internet sitesinde kamuoyuna düzenli olarak duyurulmaktadır. Bu kapsamda pazarlık usulü ihaleleri, belirlenen şartlar halinde kamu idarileri için geçerli, yasal ve hizmetin aksamaması için hızlı bir yöntemdir.

Sayıştay raporlarının şeffaflığını zedelemeye çalışmak, halka açık olan bir kurum üzerinden art niyetli şekilde haber yaparak, belediyemize yanlış ve maksatlı algı operasyonları yapan yayın organları hakkında gerekli hukuki işlemlerin tarafımızca başlatılacağını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."