Şarkıcı Gülşen hakkında ortaya atılan milletvekili aday adaylığı teklif edildi ve ülkeyi terk ettiği yolunda ortaya atılan haberlerin gerçeği yanıtmadığını ve bu haberler hakkında yasal işlem başlatılacağını avukatı aracılıyla duyurdu.

Gülşen'in avukarı emek Emre'nın yaptığı yazılı açıklama şöyle;

Dün (30.03.2023), muhtelif sosyal medya platformları üzerinden ortaya atılan ve ne yazık ki herhangi bir teyit alınmaksızın bir kısım basın yayın kuruluşlarının internet haber mecralarında haberleştirilmek suretiyle müvekkil Gülşen ÇOLAKOĞLU hakkında ileri sürülen; müvekkilin Cumhuriyet Halk Partisi tarafından milletvekilliği teklifi aldığı, teklifi reddettiği, yurtdışında olduğu, ülkesi Türkiye'ye dönüp dönmeme hususunda 14 Mayıs 2023 de yapılacak seçimleri beklediği ve mevcut iktidann seçimleri kazanması halinde ülkesine dönmeyeceği ve/veya Türkiye'yi terk edeceği yönündeki iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu gerçek dışı iddianın dayanağı olarak da herhangi bir isim verilmeksizin "Gülşen'in avukatı açıkladı" minvalinde bir temeli veya ispat kabiliyeti olmayan ifadelerle müvekkil Gülşen'in ötekileştirilmeye çalışılması ve müvekkil Gülşen'in benzer mahiyette sosyal medya itibarsızlaştırma oyunları sebebiyle hukuka aykırı olarak her Türk Vatandaşının hakkı olan ülkesinde özgürce yaşama hürriyetinden mahrum kalmış olduğu ve halen usul ve yasaya aykırı şekilde yargılandığı hususu da değerlendirilerek haberler inandırıcı olmasada konuyla ilgili açıklama yapma gereği hasıl olmuştur. önemine binaen belirtmek isteriz ki, müvekkil herhangi bir siyasi partiden milletvekilliği teklifi almamıştır ve ülkesi Türkiye'de bulunmak ve ikamet etmektedir.

Gündem yaratma maksadıyla ortaya atılan bu gerçek dışı iddia ve iddianın müsebbipleri hakkında yasal yollara başvurulacağını belirtir. müvekkil Gülşen'e dair herhangi bir yakınlığı yahut bilgisi olmayan şahıs ve kurumların ortaya attığı iddialara yetkili kişilerce tasdik edilmedikçe itibar edilmemesini istirham ederiz.

31.03.2023

Kamuoyuna Saygılarımızla, Gülşen ÇOLAKOĞLU Vekili Av. Emek EMRE

gülşen yasal yollar

Editör: Medya Tilkisi