İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bartın'da TTK Amasra Müessesesi'nde yaşanan maden ocağı patlamasına ilişkin detaylı bilgileri açıkladı.

14 VEFAT, 21 YARALI

İçişleri Bakanı Soylu yaşanan elim kazada 14 işçinin vefat ettiğini, 21 işçinin ise tedavileri yapılmaz üzere hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fahrettin Dönmez'in patlamanın yaşandığı bölgeye geldiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez'in Bartın'ın Amasra ilçesinde bulunan TTK Amasra Müessesi maden ocağında yaşanan patlama konusunda bilgi aldıktan sonra açıklama yapacağı öğrenildi.

Öte yandan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in de bölgeye intikal ettiği açıklandı.

Tüm Türkiye bu vicdansız anneyi konuşuyor! 5 yaşındaki çocuğunu günlerce aç bıraktı! Durumu kritik Tüm Türkiye bu vicdansız anneyi konuşuyor! 5 yaşındaki çocuğunu günlerce aç bıraktı! Durumu kritik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın'da bulunan maden ocağında yaşanan patlamanın ardından Bakanlar Soylu, Dönmez ve Bilgin'e bölgeye intikal etmeleri konusunda talimatta bulunmuştu.

Kaynak: Süper Haber