Çalışanların beklediği gün geldi. Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. 24 Haziran 2022 tarihinde Resmi Gazete’de çok önemli bir karar yayımlanmıştı ve Cumhurbaşkanı Kararı’nda ödemelerin ne zaman yapılacağı belirtildi. Bu noktada ikramiye ödemelerinin 4 Temmuz’da yani bugün hesaplara yatacağı ifade edildi.

ÖDEMELER BUGÜN BAŞLADI

Kamuya bağlı işçilere devlet tediye ödemeleri gerçekleştirildiği belirtildi ve ödemelerin ilk yarısı bugün hesaplara yatırıldığı vurgulandı. İkramiye alacak olan kamu işçileri ise şimdiden ikinci ödemelerin ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı.

İlave ikramiye ödemelerinin ikinci yarısının 16 Aralık’ta hesaplara yatacağı belirtilirken İlave ikramiye ödemelerinin ikinci yarısının 16 Aralık’ta hesaplara yatabileceği bildirildi.

EYT'de görüşmeler hızlandı! Bakan Bilgin aralık ayını işaret etti EYT'de görüşmeler hızlandı! Bakan Bilgin aralık ayını işaret etti

Tediye ödemeleri hesaplamaları ise işçilerin aldığı brüt maaş üzerinden 52 günlük olarak yapılıyor.

2 BİN 168 TL YATIRILIYOR

Bu noktada işçilere yapılacak olan ikramiye ödemelerinin 2 bin 168 TL olduğu bildirildi.

2022 yılı Temmuz ayında asgari ücrete zam yapıldı. Temmuz zammı ile beraber asgari ücret 5 bin 500 liraya yükseldi. Bu nedenle tediye ödemelerinin de artması bekleniyor. Asgari ücretli bir çalışanın ikramiyesi 2 bin 168 lira olacak.

Yayımlanan karar ise şöyle oldu:

24 Haziran Resmi Gazete