Duygu Sayan'ın 'Taburu Gelsin' klipindeki öpüşme sahnesi Twitter'da gündem oldu Duygu Sayan'ın 'Taburu Gelsin' klipindeki öpüşme sahnesi Twitter'da gündem oldu

İlyas Yalçıntaş bu yılın başında İran’lı sanatçı “Farzad Farzin” ile birlikte seslendirdiği MASK şarkısıyla İran'ın en önemli kültür sanat ödülü olan HAFEZ nişanına layık görülerek İran da ödül alan ilk Türk sanatçı oldu!

İlyas Yalçıntaş İran'da yılın pop sanatçısı ödülüne layık görüldü.

İran’ın World Picture dergisi tarafından düzenlenen ve ülkenin “Golden Globe’u” olarak da anılan “Hafez Ödülleri”, 1997’den beri sinema dalında, aralarında Oscar ödüllü İranlı yönetmen “Asghar Farhadi” başta olmak üzere birçok yönetmene, Sanatçı ve yapıma çeşitli dallarda ödül vermiştir.

Bu yıl ilki düzenlenen “Hafez Müzik Ali Muallim” Ödüllerinde ise Türk sanatçı İlyas Yalçıntaş, İranlı şarkıcı Farzad Farzin’le birlikte seslendirdiği “Mask (Maske)” parçasıyla, “Yılın En İyi Pop Şarkıcısı” ödülünü almaya layık görüldü. 23 Temmuz Cumartesi günü Tahran'da düzenlenen ödül törenine programının yoğunluğu sebebiyle gidemeyen İlyas Yalçıntaş törene bir teşekkür videosu gönderdi. Böylece Bir Türk Pop sanatçısı, İran tarihinde ilk defa yılın en iyi şarkıcısı seçilerek bu ödülü almaya hak kazanmış oldu. İlyas Yalçıntaş’ın ödülünün önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.