Cinayet itirafı canlı yayında geldi! Stüdyo bir anda karıştı Cinayet itirafı canlı yayında geldi! Stüdyo bir anda karıştı

tv100 canlı yayınında açıklamalarda bulunan Yarkadaş, Başkan İmamoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi ve "Bir gazete sizi rant ilişkilerinden dolayı eleştirdiyse, 83 yaşındaki annesinin evine zabıtayı göndermeniz hiçbir şekilde izah edilemez ve kabul edilemez" dedi.

Ekrem İmamoğlu, imar haberlerinin ardından Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay'ın annesinin evine "Hakkınızda ihbar var" denilerek zabıta ekibi göndermiş, bunun üzerine gazete, İmamoğlu haberlerini yasaklamıştı.

tv100 yazarı Barış Yarkadaş, İmamoğlu'nun elindeki kamu gücünü bu şekilde kullanmasının ayıp ve korkutucu olduğunu belirterek sert sözlerle eleştiride bulundu: "Bir gazete sizi rant ilişkilerinden dolayı eleştirdiyse, 83 yaşındaki annesinin evine zabıtayı göndermeniz hiçbir şekilde izah edilemez ve kabul edilemez."

Olayın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de anlatıldığını aktaran Yarkadaş, "Meral Hanım Ekrem Bey'deki bu otokratik eğilimlerden dolayı bir kaygı duyuyor" dedi.

İşte o açıklamalar...