Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İstanbul'da, sağanakların ardından yaşanan seli ele aldı.

Selvi, bugünkü köşe yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tatilde olmasının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “memnun etmediğini” yazdı:

Su kaynaklarını işgal eden Yahudi yerleşimcilere karşı mücadele veriyorlar Su kaynaklarını işgal eden Yahudi yerleşimcilere karşı mücadele veriyorlar

Ekrem İmamoğlu’nun tatil merakı partisi tarafından nasıl karşılandı? Esenyurt’u sel basarken İmamoğlu’nun inatla tatiline devam etmesi CHP Genel Merkezi’nde de rahatsızlık meydana getirmiş durumda. Kılıçdaroğlu’nun da memnun olmadığı söyleniyor. Nasıl olsun ki Kılıçdaroğlu. Bu yaz âdeta seferberlik ilan etti. Meclis kapalı olduğu halde her hafta bir ilde milletvekilleriyle grup toplantısı yapacak. Milletin sesi mitinglerini başlatacak.

Yazısını yayımlamadan önce CHP’nin önde gelen isimlerinin sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğini söyleyen Selvi, şunları söyledi:

CHP’nin önde gelen isimlerini bırakın, milletvekillerinden de belediye başkanlarından da İmamoğlu’na destek mesajı yok. İmamoğlu ilk kez bu kadar yalnız bırakıldı. Çünkü yanlışı savunmak zordur. Ayrıca İmamoğlu sadece kendine zarar vermiyor ki, CHP’yi de aşağıya çekiyor.

CHP’nin bir 89 sendromu var. Nurettin Sözen döneminde yapılan yanlışlar yüzünden o zaman ki SHP hem büyük bir darbe yemişti hem de CHP 25 yıl İstanbul’da seçim kazanamadı. Ekrem İmamoğlu’yla ise tarihi bir başarı elde edildi. Şimdi onun Bodrum ya da Fethiye koylarında kaybedilmesini istemiyorlar.