27 Ağustos Pazar günü Bursa'nın Yıldırım ilçesinde atıl bir inşaatın asansör boşluğunda, bir kadının cansız bedeni bulundu.

Olay yerine polis, sağlık, AFAD, itfaiye ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BUSKİ ekibi sevk edilirken, asansör boşluğundaki su vidanjör ile boşaltıldı.

Cesedin 23 Ağustos günü, kaldığı Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı yurttan izinli çıktıktan sonra geri dönmeyen Yasemin Cemre İçlikan'a ait olduğu tespit edildi.

Yasemin Cemre İçlikan’ın cansız bedeni, savcının olay yerindeki incelemesinin ardından otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyip görgü tanıklarının ifadelerine başvuran İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında genç kızın erkek arkadaşının da olduğu 3 kişiyi gözaltına aldı.

Cesedi inşaatın asansör boşluğunda bulunan 17 yaşındaki Yasemin Cemre İçlikan'ın ölümüne ilişkin erkek arkadaşı tutuklandı.

Uyuşturucu aldıktan sonra beraber olduklarını söyleyen şahıs; 17 yaşındaki Yasemin'e kuzeni ile birlikte olmasını teklif ettiğini, reddedilince kıza tekme atarak asansör boşluğuna düşürdüğünü itiraf etti.

yasemin-1

Editör: Medya Tilkisi