2 yeni teknoloji geliştirme bölgesi açıklandı 2 yeni teknoloji geliştirme bölgesi açıklandı

31 Ekim'den itibaren Instagram hesap askıya alındı hatası ile gündeme geldi.

Milyonlarca aktif kullanıcısı bulunan Instagram kullanıcıların hesabını askıya almaya ve uygulamadan atmaya başladı. Dünya genelinde yaşanan bu problem sonrası kullanıcılar hesaplarının silindiğini düşünüp paniğe kapıldı.

Instagram hesabını açan bazı kullanıcılar hesaplarının kapatıldığı yönünde bildirimle karşılaştılar. 'Downdetector' verilerine göre son bir saatte Instagram kullanıcı şikayetlerinde ciddi oranta artış gerçekleşti.

INSTAGRAM HESAP ASKIYA ALINDI HATASI

Kullanıcıların karşılaştığı "Instagram hesabının askıya alınma hatası" DownDetector'a göre, GMT saat 13:08'de başladı ve tüm dünyada kullanıcıları etkiliyor. Şu ana kadar için konuyla ilgili henüz net bir çözüm getirilmedi.

Resmi Instagram hesabı konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada "Bazı kullanıcıların Instagram hesabına erişim sorunları yaşadığının farkındayız. İnceliyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" ifadelerine yer verildi.

he4sap ınstagram

INSTAGRAM HESABIM SİLİNDİ Mİ?

Binlerce kullanıcı Instagram'a girmeye çalıştığı sırada hesabına erişim problemi yaşadı. Hesapların silinmeye ve askıya alındığını duyan kişiler de "Instagram hesabım silindi mi?" sorusu ile ilgili araştırmalara başladı.

Instagram hesaplarına yüksek ihtimalle teknik bir problemden dolayı erişilemiyor. Problem düzeltildikten sonra tüm kullanıcıların hesaplarına yeniden erişeceği düşünülüyor.

INSTAGRAM HESABI NASIL KURTARILIR?

Eğer hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız Instagram Yardım Merkezi sayfasından gerekli bilgiler doldurularak itirazda bulunabilirsiniz. Form doldurulduktan sonra itiraz talebi Instagram tarafından incelenir ve değerlendirme sonucunda yanlışlıkla hesabın kapatıldığı tespit edilirse hesap yeniden aktif hale getirilir. İnceleme süresi başvurulardaki yoğunluğa göre farklılık gösterebilir.