Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi önümüzdeki aylarda yeni bir MIUI sürümü tanıtacak. Kullanıcılarına MIUI 13 ile çok zor anlar yaşatan firma bunun telafisini almayı düşünüyor. İşte yazılım güncellemelerinin son durumu...

Çinli teknoloji devi Xiaomi son olarak Aralık ayında MIUI 13 sürümünü cihazlarına göndermişti. Xiaomi MIUI 13 sürümüyle, kullanıcıların hayal kırıklığı yaşamasına neden olsa da yeni bir ara sürüm güncellemesi ve daha gelişmiş bir MIUI 14 üzerinde çalışıyor. Xiaomi telefon kullanıcıları bu hayal kırıklığının ardından heyecanla MIUI 14'ü beklemeye başladılar.

Pinterest farklı bir boyuta geçiyor Pinterest farklı bir boyuta geçiyor

Xiaomi en son gönderdiği MIUI 13 ara yüzü ile birçok özellikten bahsetmesine rağmen Çin haricindeki bölgelere bu yenilikleri getirmedi. MIUI 14 ile bu özellikleri ve yeni geliştirilmiş bir kontrol merkezi, yeni kilit ekranı, yeni duvar kâğıdı sistemi, çoklu görev deneyiminde iyileştirmeler, daha iyi genel sistem kararlılığı, daha iyi pil verimliliği ve daha fazla özellik sunacak. Bunlar MIUI 13 ile gelmesi beklenen özellikler olduğu için firma MIUI 14 ile daha farklı özellikleri de sunabilir.

MIUI 14 Çıkış Tarihi

MIUI 14'ün Aralık 2022'de ilk olarak Çin'de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Xiaomi, birçok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan MIUI 13'den sonra MIUI 13.5'i piyasaya sürmeye karar verdi. MIUI 13.5'in yayınlanmasından birkaç ay sonra Xiaomi, MIUI 14'ü yayınlayabilir. Xiaomi'den MIUI 14'ün çıkış tarihi hakkında resmi bir bilgi henüz yok. Ancak, çıkış tarihini MIUI'nin önceki sürümlerinin çıkış tarihleri baz alarak tahmin etmek mümkün.

Bu makalemizde güncelleme politikası ve cihazların güncelleme alma yılları dikkate alınarak MIUI 13.5 ve MIUI 14 listelerini bulabilirsiniz.

MIUI 13.5 Uygun olmayan cihazlar

MIUI 13.5'in Ağustos 2022'de yayınlanmasını bekleyebiliriz. MIUI 13.5 Ağustos 2022'de yayınlanırsa MIUI 14 bir yıl sonra (H2 2023'te) yayınlanacaktır.

MIUI 14 Destekleyen cihazlar:

MIUI 14 ara yüzü, Mi, Redmi ve POCO ailesindeki çok sayıda telefona gelebilir. Bunun nedeni ise Xiaomi firmasının kullanıcıların gönlünü almak için böyle bir adıma gidebileceği düşünülüyor. Aşağıda MIUI 14'e uygun cihazların listesini kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi MIUI 14 Uygun cihazlar:

Mi

Redmi

POCO